Gmina Chełmża

***

„Przedszkolaki Bezpieczne Dzieciaki – kolej na pociąg” – w konkursie plastycznym o takim tytule organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie wzięły udział dzieci 5,6-letnie.

Poniżej prezentujemy pracę biorącą udział w konkursie:

***

W ramach realizowanego tematu kompleksowego „Bądźmy bezpieczni na drodze” grupę dzieci 5,6-letnich odwiedził Komendant Straży Gminnej – P. G. Stramek. Z serdecznością dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.

***

Na okazję Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w grupie dzieci 5,6-letnich gościła P. Dominika – aktorka Teatru Baj Pomorski w Toruniu z uteatralnioną interpretacją „Bajki o ślimaczku” z niezwykle poczytnego i lubianego przez dzieci cyklu spotkań teatralnych „Opowiastki dla małych uszu”.

***

Witamy po wakacjach!

Aktualna grupa 5,6-latków:

zaprasza do śledzenia wydarzeń z życia naszego przedszkola w nowym roku szkolnym 2016/2017.

 

 

WAKACJE 2016 W PRZEDSZKOLU

***

5-latki wzięły udział w konkursie plastycznym oraz fotograficznym na okazję XXXVI Dni Chełmży. W nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Zamykamy już kronikę – przegląd wakacyjnych (lipcowych) wydarzeń w przedszkolu.

Do zobaczenia we wrześniu!

***

„W krainie baśni i bajek…” – z przedstawieniem o takim tytule odwiedził nasze przedszkole teatr ze Słupska.

***

„Polskie stroje ludowe” – w regionalnej lekcji o takim tytule uczestniczyły dzieci 5-letnie w Miejskiej Izbie Muzealnej w Chełmży. Serdecznie dziękujemy Panu M. Seroczyńskiemu za przeprowadzenie interesujących zajęć.

***

Dzieci 5-letnie wzięły udział w warsztatach modelarskich w MODEL KLUBIE „COMBAT” CHEŁMŻA. Serdecznie dziękujemy Panu M. Wantowskiemu za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

***

Wakacyjny spacer 5-latków wzdłuż Jeziora Chełmżyńskiego.

***

Dzieci 5-letnie odbyły wycieczkę do PiMBP w Chełmży, gdzie spotkały się z dziennikarzem, historykiem i kronikarzem naszego miasta – Panem M. Seroczyńskim. Swoją obecnością zaszczyciła dzieci Dyrektor PiMBP – Urszula Meszyńska. Przedszkolacy zwiedziły Miejską Izbę Muzealną, poznając ekspozycję eksponatów z dawnej przeszłości Chełmży. Serdecznie dziękujemy darczyńcom – Wiktorowi Zając oraz jego Rodzicom i Dziadkom, którzy odpowiedzi na apel o powiększenie zasobów tejże Izby ofiarowali lampę naftową oraz podkowy – przedmioty codziennego użytku stosowane dawniej przez mieszkańców Chełmży.

***

Gry i zabawy z piłką dzieci 5-letnich na świeżym powietrzu. Dziękujemy Zespołowi Szkół Średnich w Chełmży za udostępnienie szkolnego boiska.

***

Piknik u Igorka z grupy 5-latków. Serdecznie dziękujemy Państwu Dziczkaniec za tak miłe przyjęcie oraz upominki, którymi zostały obdarowane dzieci.

***

Wycieczka autokarowa na teren parku miejskiego połączona z piknikiem, zabawami na świeżym powietrzu i wspólnym śpiewie przy dźwiękach gitary. Dziękujemy anonimowemu darczyńcy za przekazanie funduszy na przejazd oraz zakup owoców i napojów.

***

Wyjście grupy 5-latków do restauracji Imperium. Serdecznie dziękujemy Państwu: R. Zając oraz K. Sobieralskiej za ufundowanie dzieciom przepysznych lodów!

***

5-latki wzięły udział w lekcji turystycznej o Chełmży, zorganizowanej przez pracownika Punktu Informacji Turystycznej – p. W. Derkowską. Dzieci zwiedziły miasto, konkatedrę Świętej Trójcy, a także poznały legendę o garnuszku Opalińskiego.

***

Zajęcia gimnastyczne dzieci 5-letnich na hali sportowo-widowiskowej OSiT w Chełmży.

***

5-latki udały się na wycieczkę do kina Cinema City w Toruniu na seans „7 krasnoludków i Królewna Śnieżka. Nowe przygody”. Serdecznie dziękujemy Państwu Wyczółkowskim (rodzicom Lilki i Rafała) za pomoc w organizacji przejazdu.

***

W grupie 5-latków odbyły się warsztaty kulinarne. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, wykonały owocowe palmy na tropikalnych talerzykach, degustowały pomarańczowo-szpinakowy napój Shreka, przyrządziły sałatkę owocową, a także zmagały się z carvingiem – sztuką rzeźbienia w owocach i warzywach. Serdecznie dziękujemy Panu J. Murawskiemu za przeprowadzenie tak owocnych zajęć!

  • image4.jpg
  • image5.jpg
  • image6.jpg
  • image7.jpg
  • image8.jpg
  • image1.jpg
  • image2.jpg
  • image3.jpg

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.