Urząd Gminy Chełmża

ŚWIĘTO FLAGI

     Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Na  ten dzień młodzież ze Szkoły Podstawowej im. ks. Leona Poeplau w Kończewicach przygotowała dekoracje w barwach narodowych i przemaszerowała przez wieś do pobliskiego Miejsca Pamięci Narodowej Kopiec Ziemia Polaków .

Biało - czerwono w Gminie Chełmża

      Święta Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja -  to dobry czas, by wyrazić satysfakcję z dorobku naszej Ojczyzny – Polski. Flagi  w tych dniach na naszych domach i podczas majowych uroczystościach świadczą o tym,  że my Polacy jesteśmy razem, a dzieci i młodzież w takich momentach czerpią lekcje historii „na żywo”. Takim miejscem dumy i symbolu dla Ojczyzny w naszej lokalnej społeczności jest Miejsce Pamięci Narodowej Kopiec „Ziemia Polaków” w Kończewicach , które z okazji majowych  świąt narodowych przyjmuje zawsze biało – czerwone barwy.

Kanonizacja Jana Pawła II - 27.04.2014 r.

       W miejscu Pamięci Narodowej Kopiec "Ziemia Polaków" w Kończewicach pamięć mieszkańców Gminy Chełmża o Papieżu Janie Pawle II symbolizuje tablica pamiątkowa, którą w roku 2008 ufundowali wspólnie mieszkańcy gminy i miasta Chełmża.  W przeddzień tak ważnego dla Polaków wydarzenia jakim była w dniu 27.04.br kanonizacja Jana Pawła II,  młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kończewicach razem ze swoimi nauczycielami, delgacja klas mundurowych z Gimnazjum w Głuchowie przybyli tutaj, aby złożyć  symboliczną wiązankę kwiatów i pokłonić się Wielkiemu Polakowi i Kapłanowi.

Patronat Muzeum Wojsk Lądowych

       Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy na wspólny wniosek Gminy Chełmża i Stowarzyszenia Budowy Kopca Ziemia Polaków w roku 2013' przyjęło patronat nad Miejscem Pamięci Narodowej w Kończewicach. Dla gminy i władz Stowarzyszenia  to jednocześnie wielkie wyróżnienie i wyzwanie.
 

Udział w akcji "Majówka z Polską" - 2013'

        Miejsce Pamięci Narodowej Kopiec "Ziemia Polaków" w Kończewicach w roku 2013' uznane zostało przez Prezydenta RP za  Najpiękniej Udekorowaną Przestrzeń Publiczną w ramach ogólnopolskiej akcji "Majówka z Polską". To zaszczytne wyróżnienie dla Gminy Chełmża odebrał osobiście podczas Święta Samorządu Terytorialnego Wójt Jacek Czarnecki.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.