Urząd Gminy Chełmża

KOLEJNE ZIEMIE NA BUDOWĘ KOPCA

         Dotychczasowe zbiory ziemi na budowę Kopca "Ziemia Polaków" w Kończewicach znowu się powiększyły. Kolejni ofiarodawcy podczas obchodów rocznicowych 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę ( 05.11.2017 r.) przekazali ziemie na ręce Prezesa Stowarzyszenia Wojciecha Rosińskiego, które złożone zostały tradycyjnie w Murze Pamięci.

OFIARUJ ZIEMIĘ NA KOPIEC - Kończewice 2016'

        Tegoroczne gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości przyjętym w Gminie Chełmża zwyczajem tradycyjnie odbędą się  w Kończewicach w Miejscu Pamięci Kopiec „Ziemia Polaków”.  Tym razem  uczestnicy obchodów spotkają się 20 listopada br. o godz. 14.30.  Osoby, organizacje, instytucje, które zamierzają podczas uroczystości  ofiarować ziemię na budowę Kopca „Ziemia Polaków” proszone są o tym fakcie wcześniej poinformować organizatora.

OFIARODAWCY ZIEMI NA KOPIEC ZIEMIA POLAKÓW w Kończewicach

         Lista ofiarodawców ziemi na budowę Kopca "Ziemia Polaków" w Kończewicach to już 172 pozycje. Pierwsza urna z ziemią uświęconą krwią żołnierzy polskich poległych w bitwie o Narwik, pośród których spoczywa kpt. Aleksander Moreń została przekazana  11 lipca 2005 r.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.