Urząd Gminy Chełmża

***

Dzieci 5-letnie wzięły udział w konkursie plastycznym:

„Co można wyczarować z kropli wody?”

organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 1 w Chełmży

oraz

„Zając wielkanocny”

konkurs organizowany przez Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Brąchnówku.

Dzieci 3,4,5-letnie i wspólnie wykonana

„Palma wielkanocna”

konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową w Grzywnie.

***

5 polskich tańców narodowych miały okazję poznać dzieci, uczestnicząc w zajęciach organizowanych przez Szkołę Muzyczną w Chełmży.

***

„Rosnę” – bajkę muzyczną o takim tytule miały okazję oglądać dzieci w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury. Jest to pierwsza produkcja Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu przeznaczona dla najmłodszych widzów.
„Rosnę”  to opowieść o dzieciach i opiekuńczych aniołach, które dbają o to, żeby maluchy były bezpieczne i szczęśliwe. Jednym z takich brzdąców jest mała Ola, która „rośnie” na oczach publiczności. Co ciekawe, ze sceny nie pada… prawie ani jedno słowo! Aktorzy docierają do małych widzów poprzez gest, mimikę i ruch sceniczny. Spektakl, dzięki rozbudowanej warstwie muzycznej i plastycznej kształtuje młodego odbiorcę, uwrażliwiając go na sztukę od najmłodszych lat.

Źródło: Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

***

Dzieci 3,4,5-letnie uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach bibliotecznych. Serdecznie dziękujemy P. Basi za zaproszenie.

***

„Raz smyczkiem w strunę, raz młotkiem…” – w literacko-muzycznym poranku o takim tytule uczestniczyły dzieci 5-letnie. Słuchowisko odbyło się w Szkole Muzycznej w Chełmży.

***

Wyjście dzieci 5-letnich na… rurki z kremem.

***

W ramach współfinansowanego przez Szwajcarię projektu „DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY. Wspólnie zapobiegamy chorobie próchnicowej zębów” – w którym uczestniczy nasze przedszkole, przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne przez przedstawiciela Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z zakresu profilaktyki stomatologicznej i zasad prawidłowej higieny jamy ustnej. Każde dziecko otrzymało szczoteczkę oraz pastę do mycia zębów. A wszystko po to, by mieć… więcej powodów do pięknego uśmiechu!

***

„Jest jeden taki w roku
dzień ciepły, choć zimowy…
Obchodzi się go w lutym:
to Dzień Walentynkowy!”

„Walentynki” w grupie dzieci 5-letnich:

***

5-latki obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Mmm... Pizza przygotowana samodzielnie przez dzieci smakowała wyśmienicie!

***

Grupa dzieci 5-letnich z „Małego Przedszkola” wzięła udział w II Chełmżyńskiej Przedszkoliadzie Sportowej, organizowanej przez Przedszkole Miejskie Nr 2 w Chełmży. Dziękujemy Pani Dyrektor Przedszkola za zaproszenie. Z niekrytą radością miło nam poinformować, iż nasza drużyna znalazła się na podium i zajęła… zaszczytne II miejsce! Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a młodszym kolegom i koleżankom dziękujemy za wytrwałe kibicowanie.

***

„Lokomotywa” – budujemy formę przestrzenną do wiersza J. Tuwima.

***
Do rąk naszych przedszkolaków trafiła absolutna nowość na rynku wydawniczo-czytelniczym autorstwa Michała Zawadki, który namalował słowa i Rafała Olbińskiego, który całość obrazem przeczytał, a w której tytule „Galeria bajek – wiersze czytane obrazem” zawiera się sens i przesłanie zawartej treści.
Książka, której celem jest nabycie przez dzieci dobrych nawyków, zbudowanie postaw, które ułatwią podjęcie słusznych decyzji i zachowań w dorosłym życiu.
Dziękujemy Dyrektorowi przedszkola za pomysł i dokonanie tak cennego zakupu literackiego.
 

***

Przedszkolaki z grupy Zuzi lecą na Księżyc… 5-latki „Małego Przedszkola”, pozostając w tematyce związanej z przestrzenią kosmiczną, udały się natomiast na wycieczkę do „Astro-bazy KOPERNIK” w Unisławiu. Pomysłodawcą wycieczki był Pan Dyrektor – serdecznie dziękujemy za zorganizowanie dzieciom wyjazdu.

Dziecięca wyprawa na Antarktydę  zakończyła się sukcesem! Dzieci z grupy 3,4 latków dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. A mianowicie, poznali wygląd oraz zwyczaje zwierząt zamieszkujących tę odległą krainę a także panujący tam klimat. Po powrocie z tej jakże lodowatej podróży,  postanowiliśmy stworzyć  własną Antarktydę. Efektem była jakże ciekawa praca wykonana wspólnie ;)

KARNAWAŁOWY CZAS - DO ZABAW ZAPRASZA NAS
Już za chwilę bal się zacznie,
Pędzi z miotłą czarownica,
Biegnie kowboj z policjantem,
Kim ja jestem? – tajemnica!

Bal, bal, bal, wspaniały bal,
Karnawał już puka do drzwi,
Bal, bal, bal , przebierańców bal,
Każdy co noc o nim śni...

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tak też było u nas.W dniu 1.02.2016 r. w Małym Przedszkolu Gminy Chełmża odbył się bal karnawałowy.Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok! ;)
 

***

W trakcie ferii zimowych do przedszkola przyjechała pani Dominika – aktorka Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu – ze słuchowiskiem „Dla uszka maluszka”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach teatralnych. Po zajęciach deklarowaliśmy sobie chęć współpracy – owa forma przybierze najpewniej cykliczność spotkań.

***

„Z babcią i dziadkiem najpiękniejsze chwile,
z babcią i dziadkiem czas płynie najmilej.
Z babcią i dziadkiem życie jest jak bajka,
która upływa w miłości kryształkach…”

Uroczyste spotkanie na okazję Dnia Babci i Dziadka w grupie dzieci 5-letnich.

***

„Przyszła zima biała,
śniegu nasypała,
zamroziła wodę,
staw pokryła lodem…”

5-latki przywitały pierwszy tegoroczny śnieg w przedszkolnym ogródku. Podczas zimowych zabaw dzieci nie zapomniały także o pomocy ptakom w zimie – regularnie dokarmiają je z użyciem przeznaczonego do tego celu karmnika.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.