Gmina Chełmża

***

Spotkanie opłatkowe w grupie 3,4 latków. Dzieci przygotowały świąteczny program artystyczny dla licznie zebranych gości, złożyły życzenia oraz podzieliły się opłatkiem. Gościem specjalnym tego dnia był Gwiazdor!

***

Dzieci z "Małego Przedszkola" podczas koncertu kolęd i pastorałek w Szkole Muzycznej I Stopnia w Chełmży. Na fotografiach dzieci 3,4-letnie.

***

Wizyta 3,4-latków w Ratuszu u p. Burmistrza Miasta Chełmży. Dzieci złożyły życzenia świąteczne oraz podarowały prezent.

***
Przedszkolacy corocznie na okazję Świąt Bożego Narodzenia odwiedzają zaprzyjaźnione instytucje – GOPS, Straż Gminną oraz spółkę WODKAN.

***
Wizyta 5,6-latków u p. Wójta w Urzędzie Gminy Chełmża celem złożenia świątecznych życzeń.

***
Jasełka bożonarodzeniowe w grupie dzieci 5,6-letnich połączone były z kiermaszem świątecznym, wizytą Gwiazdora oraz rozstrzygnięciem konkursu plastycznego na „Najciekawszy stroik świąteczny / ozdobę choinkową”. Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za tak liczne wzięcie udziału w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy!

***
Zajęcie otwarte oraz warsztaty plastyczne – wspólne dekorowanie pierników w świątecznie przystrojonej na ten cel sali – grupa 5,6-latków.

***
Zajęcia rytmiczno-muzyczne w grupie 5,6-latków. Tym razem wersja z gitarą.

***
W dniu 5. grudnia na okazję „Mikołajek” przedszkolacy udały się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. Na fotografiach dzieci 5,6-letnie. Po powrocie na dzieci czekały upominki od wyczekiwanego Mikołaja. A wszystko stało się za sprawą tajemniczych skrzatów, które już w przeddzień zwiastowały odwiedziny Świętego…

***
5,6-latki w czasie spotkania z katechetą – Księdzem Łukaszem – poznają unikatowy ornat Świętego Mikołaja z 300-letnią tradycją, znajdujący się w zbiorach muzealno-archiwalnych naszej katedry.

***
Rekonstrukcja osady dinozaurów z czasów prehistorycznych w grupie 5,6-latków – wspólne zabawy.

***
Andrzejkowe wróżby i zabawy w grupie „starszaków”.

***
Dnia 25. listopada w grupie dzieci 5,6-letnich obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”.

***
Wizyta Tary – berneńskiego psa pasterskiego – w grupie dzieci starszych. Dziękujemy Weronice oraz Rodzicom za zorganizowanie odwiedzin.

***
Warsztaty „Akademia Małego Ratownika” z zakresu podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w grupie 5,6-latków. Dziękujemy Pani M. Anuszewskiej z Fundacji MaxLife za organizację spotkania.

***
Dzieci 5,6-letnie odwiedzają Miejsce Pamięci Narodowej – Kopiec „Ziemia Polaków” w Kończewicach. Na okazję Dnia Niepodległości złożyły na miejscu biało-czerwoną wiązankę kwiatów, a w przedszkolu wykonały patriotyczną gazetkę.

31 października do naszego przedszkola zawitali: wróżka, diabełek, aniołek, pirat, szkielet, duszek ... "Dzień Strachów" przeżyła grupa 3, 4 latków! Z tej okazji dzieci przyniosły piękne dyniowe stworki, którymi udekorowaliśmy przedszkolny korytarz. Natomiast salę przyozdobiły własnoręcznie wykonane nietoperze. Strasznie fajnie bawiliśmy się m.in. odkrywając tajemnice ze Scooby Doo i słuchając baśni braci Grimm.

***
Obecność dzieci „Małego Przedszkola” na koncercie w Szkole Muzycznej I Stopnia w Chełmży. Na fotografiach dzieci 5,6-letnie.

10 października podopieczni naszego przedszkola wybrali się w nieziemską podróż. Odwiedziliśmy Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium Toruń" aby obejrzeć seans pt. "Mój kumpel Niko". Dzieci poznały przygody młodego Mikołaja Kopernika, który stał się ich przewodnikiem po świecie gwiazd, konstelacji i planet...

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.