Urząd Gminy Chełmża

  • Imprezy i wydarzenia gminne    /   

MIESZKAŃCY NA MAJÓWCE - Pluskowęsy - Zalesie

       Wiele radości sprawili organizatorzy Majówki Sołeckiej mieszkańcom Pluskowęs i Zalesia, chociaż osoby z innych miejscowości w gminie również swoją obecnością w tym dniu dopisali. Pogoda była, słońce zaświeciło, a mieszkańcy mogli miło spędzić jedno z niedzielnych popołudni. Czas wszystkim przybyłym na to piknikowe spotkanie umilała kapela Toruniacy. Na scenie prezentował się również gminny zespół wokalny Niezapominajki. Wiele radości miały dzieci, gdyż to one gościły głównie na tanecznej podłodze. Dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach przygotowanych przez animatorów z Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Specjalny pokaz sportowy  dała grupa uczestników zajęć  karate OYAMA  prowadzonych co tydzień w Sławkowie. Poza zabawami przy scenie na dzieci czekały darmowe przejażdżki kucykiem, zjeżdżalnie - dmuchańce, popcorn i słodki upominek. Panie z miejscowego KGW serwowały uczestnikom majówki kawę i przepyszne ciasto. Majówkę zakończyła zabawa taneczna dla dorosłych, która potrwała do późnych godzin nocnych przy muzyce DJ Rumaka.
      Organizatorami imprezy byli Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża i Radny Sołectwa Pluskowęsy – Zalesie Henryk Fałkowski. Organizację imprezy wsparli finansowo i rzeczowo prywatni sponsorzy.  Majówka sołecka w Zalesiu z wieloma  atrakcjami i ciekawymi propozycjami zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców, to kolejny przykład  na miłe spędzanie wolnego czasu przez całe rodziny  w gronie sąsiadów.
K.Orłowska
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.