Urząd Gminy Chełmża

  • Imprezy i wydarzenia gminne    /   

Międzysąsiedzki Festyn

       W Głuchowie odbył się rodzinny festyn rekreacyjny. Była to okazja, żeby mieszkańcy Głuchowa mogli poznać bliżej swoich sąsiadów z okolicznych wsi. We wspólnym turnieju dzikich drużyn gospodarze zagrali z reprezentacją Bielczyn i Parowy Falęckiej. Turniejowi towarzyszyły wielkie emocje. Najliczniej i najgłośniej swojej drużynie kibicowali przybyli mieszkańcy Bielczyn. Na boisku najsprawniej z przeciwnikami poradziła sobie drużyna gospodarzy wygrywając turniej. Z kolei drużyna z Bielczyn wygrała sobie drugie miejsce , a Parowa Falęcka trzecie. Uczestników turnieju organizatorzy uhonorowali pamiątkowymi pucharami i drobnymi upominkami. Następnie wszyscy z boiska przeszli na teren przy świetlicy wiejskiej gdzie odbywał się festyn.
       Uczestnicy festynu mogli wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu zespołu NIEZAPOMINAJKI z miejscowej biblioteki. Posłuchać dał się również w swoim krótkim występie rapowym Robert Jasiński.
Dla najmłodszych były zabawy na dmuchanym zamku, trampolinie i  konkurs rysowania kredą na asfalcie. Na uczestników festynu  czekał słodki poczęstunek i pieczenie kiełbasek przy wspólnym ognisku. Sponsorem ciast były panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Festyn podsumowała wspólna zabawa taneczna przy letnich rytmach muzyki, która potrwała prawie do białego rana. Organizatorami imprezy byli Sołtys i Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i opiekun sołectwa. Impreza została sfinansowana ze środków Funduszu Sołeckiego Sołectwa Głuchowo i Parowa Falęcka, Samorządu Gminy Chełmża i przez prywatnych sponsorów. Fotoreportaż z przebiegu festynu dostępny w "GALERII".
K.Orłowska

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.