Gmina Chełmża

WSZYSTKO O NAWOŻENIU I NIE TYLKO - ROLNICY SIĘ SZKOLĄ

Grupa 120 rolników z gminy wzięła udział w spotkaniu szkoleniowo – informacyjnym, które odbyło się w minionym tygodniu w Grzywnie. Organizatorami spotkania byli Wójt Gminy Jacek Czarnecki i Komisja Rady Gminy ds. Rolnictwa, Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska. Jednym z głównych punktów spotkania był wykład na temat wiosennego nawożenia zbóż i rzepaku ozimego, który poprowadził prof. dr hab. Witold Grzebisz z Uniwersytet Przyrodniczego w Poznaniu.
Pan profesor przekazał rolnikom wiele cennych informacji na temat nawożenia wiosennego zbóż i rzepaku. Wykładowca zwrócił szczególną uwagę  na terminowość stosowania nawożenia, aby rośliny w jak największym stopniu mogły wykorzystać podany nawóz i przełożyło się to na ich plon. Omówiony  został także temat niedoborów składników pokarmowych oraz ich najczęstsze przyczyny i objawy.
Z uwagi na ilość prezentujących się firm, spotkanie miało również charakter handlowy. Swoją ofertą rolników próbowali zainteresować okoliczni bankowcy, ubezpieczyciele, producenci i handlowcy od środków ochrony roślin i nawozów, producenci sprzętu m.in. rolniczego. Dzięki tak  przygotowanemu  spotkaniu, każdy z uczestników  mógł zebrać odpowiednią  wiedzę i na pewno wykorzysta ją w swoim gospodarstwie. Spotkanie zakończyło losowanie nagród ufundowanych przez współorganizatorów i sponsorów spotkania: PHP „Frank” w Chełmży, Bayer CropScience, ABT MOTOR Chełmża. Nagrodę główną w postaci kosiarki z napędem ufundował Bank Spółdzielczy w Brodnicy Oddz. w Chełmży, której właścicielem został rolnik z Nawry p. Adam Adamski. Specjalny konkurs internetowy z nagrodami dla rolników uczestniczących w spotkaniu uruchomiła firma Bayer CropScience. Jeszcze do jutra tj. do 13.02. włącznie można wziąć w nim udział wypełniając przez internet specjalną ankietę konkursową dostępną pod adresem: www.bayercropscience.pl/konkurs-wiedzy.

KO

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.