Gmina Chełmża

Zelgno. Już po raz dwunasty razem

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, na który wielu z nas czeka z utęsknieniem. Święta to okres, w którym ludzkie serca biją mocniej, a uśmiech rozwesela twarze. Czyż nie jest pięknie ujrzeć uśmiech obdarowanej osoby? To właśnie z myślą o niepełnosprawnych dzieciach i dorosłych z Gminy Chełmża, Szkoła Podstawowa w Zelgnie  przygotowała już XII spotkanie integracyjne w ramach programu „Chcemy być razem”. Organizatorem tego corocznego spotkania jest SP w Zelgnie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chełmży.
Ten wyjątkowy raz do roku dzień w tutejszej szkole przesycony jest dobrocią, miłością, spokojem, otwartością na drugiego człowieka. Nastrój ten podkreśliła  przystrojona różnokolorowymi lampkami  i barwną dekoracją sala spotkania. To coroczne spotkanie ma zawsze szczególną bogatą oprawę artystyczną i muzyczną. W niepowtarzalny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia starali się wprowadzić wszystkich  uczniowie szkoły w specjalnym montażu słowno – muzycznym pt. ”Magiczny czas”. A refleksyjne, świąteczne  utwory wokalne w wykonaniu międzyszkolnego chóru Da Capo i chóru Młoda Chełmża, spowodowały, że uczestnicy spotkania  mogli wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt.
Było naprawdę miło , serdecznie, jak przystało na prawdziwe spotkanie świąteczne wśród starych , dobrych przyjaciół. Uczestników spotkania odwiedził Mikołaj, który obdarował wszystkich wspaniałymi upominkami, a na stołach nie mogło zabraknąć w tym dniu potraw świątecznych i opłatka wigilijnego.
Spotkanie sfinansowane  zostało ze środków Samorządu Gminy Chełmża i banku PKO BP. Dodatkowo Caritas Toruń obdarował podopiecznych GOPS-u paczkami ze słodyczami.

KO

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.