Gmina Chełmża

Wieści z Zelgna

15 maja 2012 spotkaliśmy się na Balu u Króla Maciusia I w Pastorówce organizowanym przez Bibliotekę Samorządową w Zelgnie i Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Gościliśmy klasy młodsze ze szkół podstawowych w Grzywnie ,Kończewicach, Brąchnówku , Sławkowie i Zelgnie :)
W naszym programie mieliśmy: Powitanie i wybór Króla Maciusia, którym został Maciek Grabowski z SP Grzywna  oraz prowadzenie balu p. Justyna Błaszszyk (Dyrektor CIK i Biblioteki Samorządowej w Zelgnie) następnie w programie artystycznym pt.” Korczak przyjacielem dzieci” wystąpiły „Gwiazdeczki z Biblioteczki” z Biblioteki w Zelgnie (program przygotowała p Jola Pawełczyk) :)po nim kalamburowo sprawdziła znajomość bajek p Ilona Witkowska (Biblioteka w Skąpem).
Po czym podzieleni na grupy ruszyliśmy zwiedzać Zelgno :)
Na początek najbliżej Pastorówki jest Pracownia Rękodzieła Malwa tam czekała p. Małgosia Górecka. W naszej Bibliotece była p. Jola, przy zabytkowej Kuźni p. Ilona Witkowska a przy OSP Zelgno p. Emilia Chojnacka (biblioteka Grzywna)oraz druhowie Jan Katlewski i dh Dariusz Michalski, częścią zabawowo- rekreacyjną zajęła się p Paulina Osuch wraz z Harcerzami z SP Zelgno. Było coś dla ducha i coś dla ciała ….. panie Koła Gospodyń Wiejskich w Zelgnie przygotowały pyszności najbardziej podobała się nam …... niebieska galaretka :)
Bardzo Serdecznie Dziękujemy Wszystkim za przybycie i Pomoc w przygotowaniach :)

J.Pawełczyk

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.