Gmina Chełmża

Wieści z Biblioteki

Biblioteka Samorządowa i Przedszkole Ziemi Gotyku wspólnie zorganizowało wycieczkę do Jura Parku w Solcu Kujawskim(29.07). W naszej wycieczce uczestniczyła grupa 50 osób. Nasz spacer w czasie był niesamowity. Dzieci były zachwycone...ale największe wrażenie na nas zrobiło kino 5D, czuliśmy drgania, zapachy...  5D. Co to oznacza? Widz, oglądając film, ma możliwość odczuć zapach, warunki atmosferyczne i ruch widziany na ekranie.
Fenomen kina 5D polega na tym, że siedząc na sali, możemy odczuć, to co wyświetlane jest na ekranie, łącznie z panującą w filmie pogodą, czy to przez ciepły podmuch wiatru czy przez krople deszczu. Czujemy zapach gleby w mrocznym tunelu, przez który przemieszcza się główny bohater. Fotele, na których siedzi widz, poruszają się imitując ruchy widziane na ekranie. Dodatkowo widzowie zakładają na nos okulary 3D - podobnie jak przy projekcji trójwymiarowych filmów.

Polecamy. (jik)

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.