Gmina Chełmża

Projekt „ Zacznij od nowa – aktywne działanie” zakończony sukcesem

 Od lipca do sierpnia br. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej realizował projekt systemowy pt. „ Zacznij od nowa – aktywne działanie” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Instytucją pośredniczącą w tym przedsięwzięciu jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego , natomiast Instytucją pośredniczącą II stopnia jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu.
 W projekcie wzięło udział 15 Pań z naszej gminy. W ramach projektu nasze beneficjentki odbyły szkolenie zawodowe na kucharza małej gastronomii. Ponadto uczestniczyły w takich zajęciach jak: trening kompetencji społecznych, warsztaty aktywnego poszukiwania pracy i konsultacje z doradcą zawodowym. Zajęcia praktyczne odbywały się w świetlicy w Zelgnie.
 Podczas realizacji projektu nasze beneficjentki zdobyły nowe kwalifikacje zawodowe, dzięki temu być może będą  mogły zaistnieć na współczesnym rynku pracy. Mamy nadzieję że całe przedsięwzięcie zaowocuje wykształceniem aktywnej postawy zawodowej oraz zmotywuje Panie do dalszego podnoszenia kwalifikacji zawodowych i podjęcia zatrudnienia.
Projekt systemowy realizowany był  przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży po raz czwarty. W przyszłości Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej chciałby realizować tego typu projekty, gdyż przynoszą one wiele korzyści dla mieszkańców naszej Gminy.

JM

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.