Urząd Gminy Chełmża

FERIE, FERIE …I PO FERIACH

Długo oczekiwane przez wszystkie dzieci ferie zimowe dobiegły końca, bo wiadomo że wszystko co dobre, szybko się kończy.
Na nudę nie mogły narzekać dzieci mieszkające w pobliżu bibliotek gminnych: Głuchowa, Grzywny, Skąpego i Zelgna. Tam przez cały okres ferii czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Ferie w Książkolandii to hasło pod którym zorganizowano czas wolny w bibliotekach dla dzieci i młodzieży.
- Jestem bardzo zadowolona, ponieważ każdego dnia w bibliotece czekały na mnie interesujące zajęcia. Byłam w Cinema City na filmie „Safari” i codziennie grałam w różne gry, malowałam i bardzo dobrze się bawiłam  – powiedziała Agata Wiśniewska z Dźwierzna, która brała udział w akcji Ferie w Książkolandii organizowanej przez  Bibliotekę Samorządową w Zelgnie.
- Rzeczywiście staraliśmy się, by atrakcji było jak najwięcej. Wspólnie tak organizowaliśmy czas, by nikt nie narzekał i nie nudził się. Dodam tylko, że w akcji Ferie w książkolandii 2011 w bibliotekach  w Gminie Chełmża udział wzięło ponad  100 dzieci i młodzieży    – tłumaczy Justyna Błaszczyk dyrektor Biblioteki .
W trakcie akcji Ferie w Książkolandii odbywały się między innymi gry i zabawy świetlicowe, projekcje filmów, zajęcia plastyczne, taneczne, karaoke oraz zajęcia kulinarne, a 9 lutego dla uczestników zorganizowano wyjazd do kina na film „Safari” 3D. Bibliotekę w Grzywnie odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Sławkowa. Zapoznały się działalnością biblioteki, która w środowisku jest nie tylko zbiorem książek, ale lokalnym miejscem kultury i aktywności. Biblioteka w Grzywnie oraz pozostałe biblioteki w Gminie Chełmża aktywnie współpracują m.in. z Radami Sołeckimi, Kołami Gospodyń Wiejskich, szkołami itp.

Do akcji ferie włączyła się również Nawra, gdzie w świetlicy wiejskiej pod okiem instruktora CIK odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ponadto zorganizowano w Głuchowie, Grzywnie i Nawrze warsztaty rękodzielnicze wyrobu biżuterii z wełny czesankowej po kierunkiem instruktora rękodzieła z  Pracowni Malwa pani Małgorzaty Góreckiej.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.