Urząd Gminy Chełmża

  • Projekty UE    /   
  • Projekty w ramach RPO i PROW    /   
  • "Budowa instalacji solarnych i pomp ciepła w Gimnazjum w Głuchowie i w Gminazjum w Pluskowęsach oraz Samodzielnym Publicznym Ośrodku Zdrowia w Zelgnie    /   

Projekt: "Budowa instalacji solarnych i pomp ciepła w Gimnazjum w Głuchowie i w Gminazjum w Pluskowęsach oraz Samodzielnym Publicznym Ośrodku Zdrowia w Zelgnie" obejmuje:

  • w Głuchowie zmodernizowanie dwóch istniejących kotłowni: dwupaliwową (olej - węgiel) oraz jednopaliwową (olejową) poprzez  wpięcie w układ przygotowania ciepłej wody z kolektorów słonecznych, które umieszczone zostaną na dachu budynku starej części gimnazjum oraz pompy ciepła (powietrze  woda), która  umieszczona zostanie  na zewnątrz budynku. Woda w obiegu oc. zostanie ogrzana dzięki energii słonecznej przetworzonej w  kolektorach słonecznych.
  • w Pluskowęsach do istniejącej kotłowni podłączone zostanie  dodatkowe źródło ciepła w postaci pompy ciepła (powietrze  woda), która umieszczona zostanie na zewnątrz budynku.
    Wspomniana inwestycja objęmie  również przebudowę kotłowni olejowej w Samodzielnym Publicznym Ośrodku Zdrowia w Zelgnie. Dodatkowe źródło ciepła przy obiekcie stanowi podłączona  pompa ciepła (powietrze  woda).
  • wymiane pompy ciepła w Samodzielnym Publicznym Ośrodku Zdrowia w Zelgnie

Projekt dofinansowany ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.