Urząd Gminy Chełmża

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ

BIBLIOTEKA SAMORZĄDOWA W ZELGNIE
 
jest organizatorem akcji

pn. Wakacje z biblioteką

Z myślą o najmłodszych czytelnikach spędzających wakacje na wsi biblioteki gminne zorganizowały letni cykl zajęć świetlicowo-plenerowych. 

Do tej pory akcję przeprowadziły biblioteki w : Głuchowie, Skąpem, Zelgnie. W ostatnim tygodniu sierpnia akcję przeprowadzi Biblioteka w Grzywnie.  

W ramach spotkań zorganizowano m.in. :Dzień fotograficzny; Dzień kulinarny; Dzień wędrowny- rajd pieszy; Dzień pt. „Małe kino objazdowe”; Dzień sportowo- plastyczny:  konkursy i zabawy; zabawy w małego bibliotekarza, biblioteczny kącik malucha. Aktywni  uczestnicy „Wakacji z biblioteką” wezmą udział w wycieczce pt. „Ścieżkami Ziemi Gotyku” , która odbędzie się 20 sierpnia 2009r. Trasa obejmuje: Gmina Chełmża- Sanktuarium Bł. Juty w Bielczynach: legenda i historia; Papowo Biskupie- zwiedzanie ruin zamku krzyżackiego; Nawra- zwiedzanie Nawry i poznanie jej historii: kościół, pałac, park; Łubianka – Centrum Kultury i Biblioteka; Zamek Bierzgłowski; Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach- Gmina Łysomice.

Głuchowo

Zelgno

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.