Urząd Gminy Chełmża

Po raz kolejny CIK Gminy Chełmża przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmży są organizatorami zajęć świetlicowych dla dzieci i młodzieży w świetlicach wiejskich: Bielczyny, Nowa Chełmża, Mirakowo i Dziemiony.

Wakacyjna Fabryka Marzeń to program zajęć świetlicowych dla dzieci i młodzieży realizowany w świetlicach wiejskich. Jest kontynuacją zajęć realizowanych w czasie roku szkolnego. Do świetlic uczęszczają dzieci i młodzież, którzy w gronie przyjaciół spędzają wolny czas. W ramach zajęć kulinarnych brały czynny udział w przygotowywaniu potraw. Prowadzone były zajęcia techniczne, plastyczne, zabawy integracyjne, rozwijające zainteresowania oraz poczucie własnej wartości. Znalazł się również czas na wspólne śpiewanie i zajęcia sportowe. Wycieczki piesze to również propozycje świetlic.  Dzieci ze świetlicy z Dziemion odwiedziły Pracownię Rękodzieła Ludowego i Artystycznego MALWA w Zelgnie i brały udział w warsztatach garncarskich. Dzieci ze świetlicy w Mirakowie pieszymi wędrówkami odwiedzają Zalesie. Systematyczne zajęcia odbywają się również w świetlicy socjoterapeutycznej „Przystań” w Zelgnie. Zajęcia prowadzą instruktorzy zatrudnieni przez CIK i GKRPA. Zajęcia są organizowane przy współpracy Rad Sołeckich miejscowości biorących udział w programie: Rada Sołecka i KGW z Bielczyn; Rada Sołecka Dziemiony; Rada Sołecka Nowa Chełmża; Rada Sołecka Mirakowo.

Na zakończenie wakacji aktywni uczestnicy Wakacyjnej Fabryki Marzeń wezmą udział w wycieczce do stolicy bursztynu- Gdańska.  W programie zwiedzanie Gdańska i jego zabytków: Fontanna Neptuna, Ulica Mariacka, Wieża Mariacka, Brama Mariacka, Żuraw- najstarszy zachowany dźwig portowy w Europie, zwiedzanie Muzeum Bursztynu oraz   zwiedzanie ZOO Gdańsk- Oliwa. Wycieczka jest współfinansowana przez GKRPA, GOPS oraz CIK Gminy Chełmża.

"Fabryka Marzeń" - Mirakowo

"Fabryka Marzeń" - Nowa Chełmża

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.