Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

Look jak w PRL-u

Dzień Kobiet w nowej kreacji

      To, co stare niekoniecznie musi odejść do lamusa, często lubi powrócić i królować. Nie dziwi więc fakt, że podczas świętowania Dzień Kobiet w Bielczynach zapanowała moda na PRL. Pomysłodawczyniami i jednocześnie organizatorkami imprezy w takiej oto właśnie kreacji były panie z miejscowego Koła Kobiet Aktywnych OD NOVA.
       Wśród uczestniczek imprezy na chwilę  powróciły geometryczne wzory, kropki i pasy. Trendy stały się balerinki- tenisówki, lakierowane szpilki, plastikowa biżuteria, a także błyszczące dodatki, zabawne okulary, szalone fryzury. To nic innego jak ubiory z czasów PRL-u. Damą PRL- u spośród uczestniczek imprezy została p. Magdalena Cieślińska. Polską rzeczywistość ludową ubarwiał nie tylko strój, guma balonowa Donald czy zwykła oranżada, która podczas imprezy także królowała na stołach.  Największym oderwaniem od szarej codzienności była również muzyka. Kto  dzisiaj nie zna  największych przebojów Maryli Rodowicz takich jak: „Małgośka” czy „Kolorowe Jarmarki.” Hitem znanym do dzisiaj jest też „Cała sala śpiewa z nami” Jerzego Połomskiego czy „Bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się…” .
Na stołach w Bielczynach zakrólowały również kultowe potrawy PRL-u. Na talerzach uczestniczek pojawiły się: galareta, śledź czy bigos.  Jak widać, mimo trudów codzienności, w minionej epoce nie brakowało pomysłów na potrawy pyszne i sycące. Dziś to już coraz częściej klasyki, które może rzadziej pojawiają się na domowych  stołach. Warto więc było odświeżyć te przepisy - zarówno na słodkości, przystawki, jak i dania obiadowe. I to właśnie organizatorki  imprezy także uczyniły.
        No, a jak Dzień Kobiet, to nie mogło obyć się bez życzeń i upominków symbolizujących to państwowe święto: goździk i rajstopy dla wybranych. Podtrzymując klimat spotkania, życzenia i kultowe upominki  organizatorkom tegorocznego Dnia Kobiet w Bielczynach przekazał przybyły na spotkanie Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki.
       Poza tym, spotkanie upłynęło pod znakiem wielu konkursów ,zabaw i pokazów przygotowanych przez organizatorki tego wieczoru, któremu towarzyszyły lawina śmiechu i wspólnej zabawy.
 

KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.