Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

TURNIEJ POZYTYWNYCH EMOCJI

MIŚ DLA ZELGNA !


       Do historii  przeszedł   rozegrany w minioną sobotę w Głuchowie kolejny  turniej sportowy „Jestem Sprawny” z udziałem uczniów szkół podstawowych z klas I-III.  Symboliczna maskotka misia ufundowana przez Wójta Gminy Jacka Czarneckiego czwarty rok z kolei trafiła do młodych zawodników z Zelgna. O  nagrodę główną – pluszowego misia, pamiątkowe puchary i medale rywalizowało pięć drużyn ze szkół w Brąchnówku, Grzywnie, Kończewicach, Sławkowie i Zelgnie. Momentami emocje sportowe sięgały zenitu. Były łzy radości i … złości, że coś tym razem nie wyszło.   Najmłodszym uczestnikom turnieju towarzyszyły całe ich rodziny. Rodzice także brali udział w konkurencjach sportowych, a zdobytymi punktami zasilali  kolejno pojemniki w lizaki. Jeden lizak to odpowiednik jednego punktu. Rywalizacja na parkiecie sali była zacięta. Mali uczestnicy próbowali swoich sił w rzutach do celu, w zabawach z piłką, czy też w zwykłym bieganiu i w zakładaniu garderoby na czas. Jednak po wielkim liczeniu lizaków ( punktów) najsprawniejsza okazała się drużyna z Zelgna. Nagrody w turnieju wręczył osobiście Wójt Gminy Jacek Czarnecki. Drugie miejsce - pamiątkowy puchar i medale z rąk Wójta odebrała reprezentacja szkoły w Grzywnie. Trzecie miejsce w turnieju zajęli uczniowie z Małej Szkoły w Brąchnówku. Też otrzymali pamiątkowy puchar i medale. Organizatorem tej sportowo – rodzinnej imprezy już po raz dziesiąty  był Gminny Koordynator Sportu Szkolnego Wojciech Rosiński. Turniej jak zwykle rozegrany został w sali sportowej Gimnazjum w Głuchowie. Impreza ta z udziałem najmłodszych uczniów ze szkół gminnych ma uczyć ich aktywności i sprawności ruchowej, rywalizacji grupowej, ale przede wszystkich ma zachęcać ich  to korzystania ze sportowych możliwości podczas spędzania wolnego czasu. Bo przecież ruch to zdrowie. Uczestnictwo najmłodszych w takich imprezach pozwala także spojrzeć na ich możliwości  okiem doświadczonych trenerów, którzy mogą sprawić i dać szansę co niektórym uczniom na dalszy ich  rozwój w wybranej dziedzinie sportu. Między innymi w turnieju „Jestem Sprawny” przed laty swoją karierę sportową rozpoczynała Ewelina Śmiałek, obecna uczennica Gimnazjum im. Bł. Juty w Głuchowie i koszykarka w kadrze reprezentującej dzisiaj województwo kujawsko-pomorskie. Tacy sportowcy z osiągnięciami to dobry przykład dla tych najmłodszych.
        Turniej „Jestem Sprawny” to impreza sportowa zorganizowana w ramach gminnego programu „Gmina Chełmża – Zdrowa Gmina” edycja 2016’, który promuje wszelkie formy aktywności i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Gminy Chełmża.
K.Orłowska
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.