Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

STRAŻACY PSP PODSUMOWALI ROK

        Są zawsze tam, gdzie ludzie potrzebują pomocy. Ratują życie, często ryzykując własnym. Są zawsze gotowi i często pierwsi na miejscu wypadku. Oficjalnie od nowego roku 2016’  JRG PSP w Chełmży staje się specjalistyczną jednostką poszukiwawczo – ratowniczą. Dzisiaj chełmżyńscy strażacy podsumowali mijający rok i wznieśli  symboliczny toast noworoczny. Spotkanie odbyło się w siedzibie Jednostki.
        Przybyły na spotkanie Komendant Miejski PSP w Toruniu st. bryg. Kazimierz Stafiej przedstawił   główne zadania zrealizowane przez JRG w Chełmży  w roku bieżącym. Na pewno ważną inwestycją, którą udało się JRG w Chełmży przeprowadzić, to termomodernizacja zewnętrzna zajmowanego budynku, która w znaczący sposób obniży koszty utrzymania obiektu. 
         Spotkanie było także doskonałą okazją, by podziękować strażakom za odbyte akcje ratowniczo – gaśnicze, za solidne i uczciwe wykonywanie pracy. A do tego jeszcze dochodzą pokazy sprzętu na festynach rodzinnych, szkolnych, czy spotkania z przedszkolakami. „Wszędzie tam, gdzie jedziecie, zostawiacie kawałek swojego serca. Robicie to bezimiennie” –  dziękował Komendant Miejski PSP. To wszystko  w znaczący sposób przedkłada się  na  zawodowy profesjonalizm strażaków.  „Przyszłoroczne szkolenie specjalistyczne i sprzęt spowodują, że to z was będą dumni Polacy. Staniecie się specjalistyczną grupą” – kontynuował  Komendant Miejski.
Ratowanie ludzi uwięzionych pod gruzami w wyniku katastrofy budowlanej czy komunikacyjnej to duże wyzwanie dla strażaków z Chełmży. Jest to szczególny rodzaj ratownictwa, ponieważ w pierwszej fazie akcji nie można użyć ciężkiego sprzętu do odgruzowywania. Wtedy konieczna jest odpowiednia taktyka ratownicza i specjalistyczne techniki ratownicze. Komendant wyraził także uznanie za  pracę wykonaną przez chełmżyńskich strażaków na rzecz poprawy warunków lokalowych. Strażacy za własne  środki z niewielką pomocą finansową z Komendy Miejskiej   wykonali własną saunę. Słowa podziękowania i uznania za profesjonalizm i wzorową służbę padły także z ust lokalnych samorządowców: Wójta Gminy Chełmża Jacka Czarneckiego i Burmistrza Chełmży Jerzego Czerwińskiego, uczestniczących w spotkaniu. Dla nas mieszkańców wiejskiej gminy strażacy z PSP pojawiają się nie tylko podczas pomocy w zagrożeniach  klęskowych, ale ich   udział widoczny jest  podczas wielu imprez w gminie, gdzie swój wizerunek i powagę zawodu budują już wśród tych najmłodszych mieszkańców. Poza tym, w ciągu roku gmina z pomocy  JRG PSP niejednokrotnie korzystała przy wielu sprawach gospodarczych jak m.in. wycinka drzew.
         Strażacy z JRG w Chełmży poza pracą zawodową znajdują także  czas, aby funkcjonować w swoich lokalnych społecznościach: ktoś jest druhem ochotnikiem, ktoś radnym, a ktoś inny  współorganizatorem imprezy patriotycznej.„Nic lepszego nie może się zdarzyć, kiedy robimy coś jeszcze dla swojego otoczenia, kosztem swojego prywatnego czasu” – na co uwagę także  zwrócił i za co strażaków pochwalił  Komendant Kazimierz Stafiej.
K.Orłowska

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.