Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

ROCZNE PODSUMOWANIE

GMINA CHEŁMŻA W ROKU 2015’
          Kalendarz 2015 roku dobiega powoli do końca. Dla władz samorządowych i mieszkańców, to okazja do refleksji, zastanowienia się nad minionym rokiem i też do  podsumowań. Za chwilę Sylwester i Nowy Rok, a po nich nowe wyzwania, cele, zadania, bo rok 2016 zbliża się wielkimi krokami.
         Jednak na razie podsumujmy rok budżetowy 2015’ w Gminie Chełmża, rok kolejny ambitnych zamierzeń.  W celu podniesienia standardów życia mieszkańców przede wszystkim realizowano kolejne inwestycje. Wybudowana została  przy udziale środków unijnych świetlica wiejska w Witkowie. Zupełnie nowego wyglądu nabrały świetlica i jej otoczenie w Kiełbasinie poprzez przeprowadzona modernizację obiektu. Kontynuowana była budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Zelgnie. Pozostając przy szkołach, zmodernizowane zostały także  oddziały  przedszkolne w naszej gminie, które dzisiaj są na miarę XXI wieku.  Nowe nawierzchnie wybudowano na odcinkach drogowych tym razem w Nawrze i Skąpem. W trakcie budowy pozostaje zupełnie nowa strażnica w Zelgnie. Zrealizowanych zostało także  wiele mniejszych, ale potrzebnych inwestycji w każdej miejscowości naszej gminy, które sfinansowane zostały ze środków Funduszu Sołeckiego. 
        Gmina to nie tylko wydatki inwestycyjne, ale to również wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane głównie przez  Centrum Inicjatyw  Kulturalnych Gminy Chełmża, Biblioteki Gminne, organizacje pozarządowe czy Społeczne Komitety Mieszkańców. 
        Mijający rok  w Gminie Chełmża podsumowuje film przygotowany przez internetową Telewizję PO Sąsiedzku, która niemalże przez cały rok 2015’ towarzyszyła naszym mieszkańcom i relacjonowała  ważniejsze wydarzenia z ich udziałem. Zapraszam do obejrzenia poniższej prezentacji filmowej „GMINA CHEŁMŻA i mieszkańcy w roku 2015”.
KO


Film dostępny pod linkiem: http://wizja-ps.pl/czytaj-wszystko/gmina-chelmza-i-mieszkancy-w-2015-roku/

 

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.