Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

WZGÓRZE NAD JEZIOREM

         Wzgórze nad jeziorem to tytuł książki Kazimierza Trybulskiego na promocję której zapraszamy mieszkańców gminy w dniu 14 listopada na godz. 17.00 do Kończewic. Ta publikacja jako kolejna już dołączy do gminnych zbiorów utrwalających nasze lokalne dziedzictwo. Akcja powieści toczy się w Chełmży i sąsiadujących z nią miejscowościach: Bielczynach i Głuchowie w latach 1257 – 1260.  Autor pisząc tę powieść, starał się przybliżyć nam średniowieczną historię miejscowości, które odegrały w dziejach ziemi chełmińskiej rolę znacząca i trwałą. Więcej nt. samej książki i jej treści opowiedzą  nam autor i wydawca z którymi będziemy mieli okazję spotkać się  w Kończewicach. Książkę będzie można również zakupić z wpisem samego jej autora. Wydanie publikacji współfinansuje Samorząd Gminy Chełmża. Zapraszamy do udziału w promocji książki.
        Zaplanowany kalendarz promocji książki przedstawia się następująco: 05.11. – Muzeum im. ks. dr Wł. Łęgi w Grudziądzu, godz. 17.00;  14.11. – Kończewice, obchody Narodowego Święta Niepodległości, godz. 17.00; 15.11. - Dom Kapitulny w Chełmży, godz. 15.00; 25.11. - Muzeum Diecezjalne w Toruniu, godz. 17.00.
 

KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.