Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

POLSKIE KWIATY w trasie

       POLSKIE KWIATY -  ten gminny zespół muzyczny mogliśmy niejednokrotnie usłyszeć i zobaczyć podczas wielu tegorocznych wydarzeń w gminie jak i poza nią. Trasa koncertowa POLSKICH KWIATÓW  w tym roku się nie kończy. Zespół  cały czas koncertuje, a w kalendarzu  jeszcze kolejne  występy. Zespół usłyszymy jeszcze 14.11.br podczas koncertu pieśni patriotycznych w Kończewicach z okazji gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości i 23.11. br podczas spotkań z muzyką w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury.
       A co z ostatnich występów…
DLA CIEBIE OJCZE MOJE SERCE ŚPIEWA - to tytuł  koncertu dedykowanego w hołdzie Ojcu Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II, którego publiczność wysłuchała 11.10.br w kościele parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grzywnie.
     Uczestnictwo w tym wydarzeniu dostarczyło wszystkim wielu wrażeń i wzruszeń. Można było usłyszeć takie pieśni jak: Barka, Abba Ojcze .  Swoją twórczość oraz wyraz uznania Ojcu Świętemu przedstawiła w swojej poezji jedna z wokalistek zespołu pani Alicja Glaszka z Nawry.
     Kontynuacją Dnia Papieskiego po koncercie była wystawa w Galerii Stara Szopa w Grzywnie poświęcona Świętemu Janowi Pawłowi II, którą  zorganizowało   Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pluskowęsach.  Na gości odwiedzających wystawę czekała tutaj gorąca herbata, kawa i kremówki papieskie.
Organizatorem wydarzenia było Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża, a współorganizatorami: Parafia pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grzywnie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pluskowęsach i Biblioteka w Grzywnie.
    Z kolei 23.10.br POLSKIE KWIATY wykonały muzyczny bukiet utworów dedykowany z kolei  członkom Związku Nauczycielstwa Polskiego Miasta i Gminy Chełmża z okazji jubileuszu 110 – lecia Związku.

KO

Foto: CIK Gminy Chełmża

 


 

  • Na foto i dalsze: Koncert z okazji Dnia Papieskiego w...
  • Na foto. i dalsze: Koncert z okazji 110 - lecia ZNP w...

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.