Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

WEEKEND pod znakiem KULTURY

        Zakończyła się realizacja projektu pn. "Teatralne przenikanie" - warsztaty ze spektaklem w finale  w partnerstwie z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Toruniu. W projekcie udział wzięło ponad 40 mieszkańców  Gminy Chełmża w różnym wieku. Warsztaty odbywały się od lipca do października br. w trzech miejscowościach: Głuchowo, Bielczyny i Skąpe. Efekty pracy uczestników projektu obejrzeliśmy  podczas ich występów,  które odbyły się w dniach  15.10- w Bielczynach, 17.10. - w Skąpem i 18.10. - w Głuchowie. Partnerem projektu było Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża.
       W ramach projektu uczestnicy musieli się zmierzyć z  iluzją, kuglarstwem, scenografią, aktorstwem, śpiewem i tańcem. Spektakl nawiązywał do tradycji staropolskiego teatru objazdowego. W pracy  inspirowano  się również popularną w okresie staropolskim komedią rybałtowską oraz  postaciami i technikami commedia dell'arte.
       W widowisku zostały połączone występy aktorów, kuglarzy, tancerzy i śpiewaków. Celem projektu było przede wszystkim wzmocnienie udziału mieszkańców gminy w tworzeniu i odbiorze kultury. "- Uczestnicy projektu zdobyte podczas warsztatów umiejętności  w przyszłości będą mogli wykorzystać w działaniach kulturotwórczych  na rzecz swoich społeczności. Realizacja tej inicjatywy jest doskonałym przykładem, że kultura i sztuka lub sztuka i kultura łączą pokolenia" - podsumowuje Dyrektor CIK-u Justyna Błaszczyk.
        Warsztaty "Teatralne Przenikanie"  poprowadzone zostały przez instruktorów z WOAK - u  Toruń. Przy projekcie pracowały  osoby: Krystian Wieczyński- koordynator projektu- instruktor teatru i cyrku, Kamil Jędrzejak- instruktor cyrku i żonglerki, Jarosław Wojtanowski- instruktor cyrku i żonglerki, Radosław Garncarek- instruktor teatru, Wojciech „WoCo” Krawczuk- instruktor tańca, Erwin Regosz- instruktor muzyki, Mieczysław Giedrojć- zajęcia teatralne, Dominik Smużny- instruktor scenografii.  Relacje z przebiegu warsztatów można było na bieżąco śledzić w lokalnej Telewizji Po Sąsiedzku.
         Przedsięwzięcie zostało dofinasowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2015.

KO

Foto:CIK Gminy Chełmża

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.