Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

Gminna gala STYPENDIA 2015'

      Już jutro  odbędzie się uroczystość gminna z okazji  święta Komisji Edukacji Narodowej. To ważne dla mieszkańców wydarzenie tym razem odbędzie sie w Szkole Podstawowej w Grzywnie. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 17.00. Organizatorem uroczystości jest Wójt Gminy Jacek Czarnecki. W programie uroczystości wręczenie: Nagród Samorządowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wyróżnień z tytułem “ Najlepszy Absolwent” roku szkol. 2014/2015, stypendiów im. Jacka Luntkowskiego na rok szkolny 2015/2016, stypendiów studenckich na rok akademicki 2015/2016. Uroczystość swoim występem uświetni zespół Go!band.

       Warto nadmienić, że tegoroczne stypendia są już  XV edycją stypendiów w Gminie Chełmża. Idea stypendiów przyznawanych za naukę w Gminie Chełmża dla uzdolnionych uczniów zrodziła się w 2000 roku w wyniku nawiązanej współpracy przez ówczesny Zarząd Gminy Chełmża z Funduszem Stypendialnym im. Braci Potoczków powołanych przez Sądecką Fundację Rozwoju Wsi i Rolnictwa. W związku z tym, pierwsza  edycja stypendiów realizowana była w ramach powyższego Funduszu. W roku 2001 kapituła Funduszu Stypendialnego działająca przy Sądeckiej Fundacji Rozwoju Wsi i Rolnictwa z powodu braku środków finansowych ograniczyła ilość przyznanych stypendiów tylko do Powiatu Nowosądeckiego. Mimo to, Zarząd Gminy Chełmża zdecydował  dalej wspierać edukację uzdolnionej młodzieży. W roku 2002 powołany został Gminny Fundusz Stypendialny, na który  środki pochodzą z budżetu Gminy Chełmża, od fundatorów, którymi są: Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki i Radni Gminy Chełmża. Fundusz od samego początku jego utworzenia wspiera Gazeta Gminy Chełmża KURENDA. Wspomniane stypendia od roku 2004 stały się stypendiami im. Jacka Luntkowskiego. Od roku 2014 Gminny Fundusz Stypendialny został poszerzony o stypendia studenckie, z kolei na które środki pochodzą z budżetu Gminy Chełmża. Poniżej lista tegorocznych stypendystów i wyróżnionych absolwentów ze szkół gminnych w roku 2014/2015.

KO


 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.