Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

CHEŁMŻA - Święto „Zielonej Rzeczpospolitej”

        12 września Chełmża stała się   centrum miłośników ogrodnictwa działkowego. Szerokie grono działkowców z okręgu Toruńsko – Włocławskiego  wzięło udział w obchodach  Okręgowego Dnia Działkowca „Chełmża 2015”. Otwarcie uroczystości miało miejsce na Rynku w Chełmży, skąd działkowcy udali się na mszę św. do Bazyliki Konkatedralnej Świętej Trójcy. Po mszy obrzędowa część Dnia Działkowca kontynuowana była już w sali chełmżyńskiego Ośrodka Sportu i Turystyki. Obchody podsumowała wspólna grochówka dożynkowa i  degustacja lokalnych potraw i ciast .Udział w uroczystościach wziął Wójt Gminy Jacek Czarnecki, który podziękował właścicielom ogrodów działkowych za dbałość o ogrody, które przyczyniają się do poprawy naturalnego środowiska i kształtują estetykę naszego otoczenia. Poza tym pan Wójt w przekazanym liście gratulacyjnym życzył  działkowcom satysfakcji z owoców pracy na działce oraz pełnego i udanego na niej  wypoczynku. Podobnie za zaproszenie organizatorów, udział w Dniu Działkowca wzięły także  panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kiełbasinie. Stoisko degustacyjne przygotowane przez gospodynie z Kiełbasina spotkało się z ogromnym zainteresowaniem smakoszy domowych potraw. Potrawy sztandarowe Kiełbasina jakie w tym dniu zaserwowały panie, to bigos myśliwski i żurek grzybowy.  Stoisko przygotowane przez KGW Kiełbasin podczas tegorocznego Dnia Działkowca w Chełmży było doskonałą promocją dziedzictwa kulinarnego Gminy Chełmża. Pięknie dziękujemy  paniom z Kiełbasina, bez których nie byłoby to możliwe. Stoisko sfinansowane zostało przez Gminę Chełmża.
        Chełmżyńscy działkowcy stanowią ważne środowisko w codziennym funkcjonowaniu miasta. Organizację tę  wspierają instytucje i ludzie z różnych środowisk publicznych i społecznych. Przy każdej okazji działkowcy podkreślają  fakt dwustronnej współpracy i dziękują za codzienne wspieranie ich działalności. Prośby o pomoc  PZD, które wnoszone są w interesie całego działkowego środowiska  wspiera również i Samorząd Gminy Chełmża. A ogródki dla działkowiczów znaczą bardzo wiele. Oprócz miejsca ich spotkań z rodziną i przyjaciółmi jest to także ich wielka  pasja. Ogródki są  pięknie urządzone, pięknie ozdobione  i bardzo schludne. 
         Okręg Toruńsko - Włocławski Polskiego Związku Działkowców to 200 Rodzinnych Ogrodów Działkowych podzielonych na 25.328 działek funkcjonujących na terenie 1.194 ha. Na terenie miasta Chełmża funkcjonują ogrody pod nazwami: MALINKA, OD NOWA, POSTĘP i WODNIK.


KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.