Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

SOŁTYSI - OBRADOWALI I WIZYTOWALI

        Wczoraj   odbyła się narada sołtysów  z gminy, którą poprowadził Wójt Jacek Czarnecki. To spotkanie już na stałe zostało wpisane w gminny kalendarz lokalnych samorządowców. Udział w spotkaniu  wzięli również Wiceprzewodniczący RG Janusz Iwański z Radnymi, kierownicy i pracownicy z UG i kierownicy jednostek organizacyjnych. W trakcie pierwszej części spotkania pośród poruszanych tematów znalazło się wiele bieżących spraw jak: temat ubezpieczeń związanych z działalnością sołectwa (ubezpieczenie Sołtysów, mienia oraz imprez), akcja odpady wielkogabarytowe - lipiec 2015, zwrot podatku akcyzowego, procedura składania wniosków w sprawie zezwoleń na sprzedaż  alkoholu w czasie imprez sołeckich. Sołtysom pracownicy UG przekazali również informację w sprawie zakładania profilu  zaufanego  i wprowadzonego w ostatnim czasie sms systemu powiadamiania mieszkańców. Omówione zostały także sprawy bezpieczeństwa podczas imprez sołeckich i wakacji. Sołectwa do 30 września muszą przedłożyć uchwały w sprawie podziału środków z Funduszu Sołeckiego na rok 2016. Dlatego, aby dobrze się przygotować do wydatkowania tych środków była  także mowa o zasadach funduszu sołeckiego. Wójt Jacek Czarnecki zaapelował do sołtysów o zwrócenie uwagi  w sołectwach na nadmierne i nierozsądne w wielu przypadkach zużywanie wody przez mieszkańców „ Woda jest cenna i musimy ją oszczędzać” – mówił Wójt.

      Wójt skierował także do sołtysów podziękowania i prosił o przekazanie ich wszystkim tym mieszkańcom, którzy bezinteresownie włączyli się w organizację wielu imprez, w szczególności gminnych jakie miały w ostatnim czasie miejsce w naszej gminie. Z kolei Sołtys Franciszek Piróg odebrał od Wójta i Przewodniczącego RG list gratulacyjny i pamiątkową koszulkę z napisem „Super Sołtys” za wyróżnienie w konkursie „Sołtys Roku Powiatu Toruńskiego 2014”.

        Po obradach w Urzędzie Gminy sołtysi zostali zaproszenie przez Wójta do udziału w drugiej, objazdowej części spotkania. Trasa tegorocznego wyjazdu poprowadziła sołtysów tym razem przez takie miejscowości w gminie jak: Witkowo, Zelgno, Kiełbasin i Strużal prosto na „Lawendowe Wzgórze” w m. Wymysłowo w Gm. Łubianka. Na wymienionej trasie sołtysi zapoznali się z zakończonymi bądź trwającymi inwestycjami: Witkowo ( nowa świetlica wiejska), Zelgno ( trwająca budowa Sali sportowej, nowy plac zabaw przy szkole), Kiełbasin ( Hubertówka na terenie miejscowej parafii, inwestycje trwające przy obiekcie świetlicy wiejskiej i terenie przylegającym do obiektu), Strużal ( miejsce nad jeziorem tzw. Rybakówka i świetlica wiejska). Podczas przystanku w Witkowie na terenie nowo powstałego obiektu świetlicy wiejskiej Wójt Jacek Czarnecki wspólnie z sołtysami uczcili minutą ciszy śp. Kazimierza Tatarewicza, dawnego sołtysa tutejszej miejscowości. Zmarły w czerwcu br. p. Tatarewicz funkcję sołtysa pełnił do 2011 roku.

     Na terenie świetlic w Witkowie i Strużalu sołtysi zostali podjęcie kawą i ciastem.      Bardzo dziękujemy mieszkańcom tych miejscowości za miłe i sympatyczne spotkania. Naradę sołtysów zakończył wspólny obiad na ‘Lawendowym Wzgórzu”. Tutaj do sołtysów na zaproszenie Wójta Gminy dołączyli goście: Starosta Powiatu Toruńskiego Mirosław Graczyk, Członek Zarządu Powiatu Mirosław Nawrotek i Burmistrz Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski.

KO

 

KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.