Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

MUNDUROWI ABSOLWENCI

      Mury Gimnazjum im. Bł. JUTY w Głuchowie  po raz pierwszy w historii szkoły opuścili absolwenci klasy o profilu mundurowym. Udział w uroczystości szkolnej podsumowującej rok szkolny 2014/2015 wzięli również zaproszeni goście i rodzice. Na ten wyjątkowy dzień klasa III M przygotowała pokaz musztry paradnej podczas której młodzi mundurowi wykazali się fajnym zgraniem i koordynacją przy całkiem dobrze dobranej muzyce.
       Przez trzy lata uczniowie klasy III M przy podstawie programowej uczestniczyli w projekcie "Program edukacji dla służb mundurowych".  Program klas mundurowych  jest innowacją pedagogiczną przewidzianą dla uczniów klas I - III Gimnazjum w Głuchowie, na który przed trzema laty  szkoła się  zdecydowała . Klasa tzw. „mundurowa” uczestniczyła w wielu  dodatkowych  zajęciach edukacyjnych, sportowych oraz „tematycznych”. Uczniowie brali udział w zajęciach  wspólnych  z przedstawicielami policji, straży pożarnej i gminnej, dzięki czemu poznali  pracę różnych pionów służb mundurowych. Mundurówka poza tym uczestniczyła w zajęciach poligonowych, pokazach, a także uroczystościach wojskowych. Wszystkie tak wymienione działania podejmowane przez gimnazjum w klasach mundurowych  mogą się odbywać dzięki podpisanym porozumieniom z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. Józefa Bema w Toruniu i Wojskową Komendą Uzupełnień w Toruniu.
       Kończąc szkołę,  niektórzy absolwenci mundurówki z głuchowskiego gimnazjum, którzy godnie nosili przez trzy lata  mundury , planują nadal kontynuować naukę w liceach o profilu wojskowym.  Życzymy im i pozostałym powodzenia. Wychowawczynią kończącej naukę kl. III M była Małgorzata Fornalik – Syrocka.
KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.