Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

Miki i Mini w Nawrze

IV Gminny Dzień Dziecka za nami !


        Teren rekreacji i wypoczynku przy świetlicy wiejskiej w Nawrze  zamienił  się dzisiaj na przeddzień  Dnia Dziecka w wielki, kolorowy plac zabaw z udziałem Myszka Miki i Mini. Wielu mieszkańców naszej gminy uczestniczyło w tym wydarzeniu. Wrażeń i zabawy nie było końca… Frekwencja rekordowa, a i pogoda też dopisała. Wielkie dmuchane zabawki, jazda konna, niesamowity pokaz magika, namiot małego artysty, atrakcyjne występy artystyczne i torty z okazji Dnia dziecka – to tylko część z przygotowywanych atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy.
        A na scenie prezentacje  również młodych, utalentowanych  artystów z Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu,  szkół  i przedszkoli. Poza tym były również zabawy z Myszką Miki i Mini, słodki namiot, poczęstunek dla dzieci, pokazy musztry przygotowane przez klasy mundurowe Gimnazjum w Głuchowie. Poznaliśmy także laureatów konkursu fotograficznego „Uśmiech dziecka”. Komisja konkursowa wyłoniła, aż dziesięciu laureatów. To wszystko, co wydarzyło się podczas tegorocznego Dnia Dziecka, to zasługa organizatorów tej imprezy: Wójta Gminy Chełmża, Społecznego Komitetu Organizacyjnego  w Nawrze i Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Z kolei 01 czerwca w poniedziałek zapraszamy do galerii Stara Szopa do Grzywny na godz. 9.30 na wystawę PLAMKI, KROPKI, KRESKI, która prezentować będzie ponad 200 prac dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ks. Leona Poeplau w Kończewicach.
        Gminny Dzień Dziecka w Nawrze odbył się już po raz czwarty. Jest to impreza, której  z roku na rok przybywa uczestników, ale i nie tylko. Imprezę wspiera corocznie coraz szersze  grono sponsorów: prywatne osoby, firmy, instytucje. Poza tym Społeczny Komitet Organizacyjny przy każdej organizacji tej impreza zyskuje coraz szersze grono osób, które bezinteresownie włączają się w przygotowania tego gminnego wydarzenia. Tylko w tym roku wspomniany Komitet liczył około 30 osób, które czynnie włączyły się w organizację tutejszego Gminnego Dnia Dziecka. Należy zauważyć, że takie Komitety mieszkańców powstają tylko przy organizacji w gminie dożynek. Poniżej fotorelacja z imprezy i oczywiście prezentacja wszystkich Miki i Mini biorących udział w IV Gminnym Dniu Dziecka w Nawrze.
KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.