Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

WYBIERAM BIBLIOTEKĘ !

TYDZIEŃ Bibliotek 2015' - INAUGURACJA 

       Już jutro 08.05. Biblioteka Samorządowa w Zelgnie z podległymi Filiami w Głuchowie, Grzywnie i w Skąpem będzie obchodziła swoje doroczne święto. Wszystkie zaplanowane na ten dzień atrakcje odbędą się na terenie miejscowego amfiteatru w Zelgnie w otoczeniu zabytkowej pastorówki - siedziby Biblioteki Samorządowej. W programie święta: parada kukiełkowa z Wróżką Szczudlarką, występy i prezentacje artystyczne  najmłodszych czytelników, występ teatralny pt."LOT" i ... niespodzianki dla dorosłych czytelników. Zapraszamy mieszkańców gminy do udziału w tym wydarzeniu. Rozpoczęcie Święta Bibliotek - godz. 10.00.

       Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek: WYBIERAM BIBLIOTEKĘ, daje możliwość zaprezentowania tych cech, które sprawiają, że biblioteka ze swoją ofertą jest w nauce, kulturze i edukacji nie tylko instytucją nieodzowną, ale także atrakcyjną.

       Jutro do Zelgna zjadą dzieci zaproszone ze szkół gminnych, dzieci z Klubu Malucha CIKUSIE z rodzicami, nauczyciele i czytelnicy, którzy zechcą wziąć udział w gminnym Święcie Bibliotek. Będą wspólne  zabawy i oczywiście obowiązkowe zwiedzanie Centrum Kultury i Tradycji w Zelgnie: biblioteki i Pracowni Malwa.Na dorosłych czytelników również  czekają  atrakcje. "Każdy, kto w tym dniu z osób dorosłych wypożyczy książkę otrzyma pamiątkową filiżankę z wizerunkiem biblioteki" - informuje Dyrektor Biblioteki Samorządowej w Zelgnie Justyna Błaszczyk. Przy okazji czytelnicy będą mogli  zapoznać się z możliwościami nowych tabletów, które są w posiadaniu biblioteki w Zelgnie z Programu Rozwoju Bibliotek.
      Kontynuując Tydzień Bibliotek, w dniu 11 maja do Zelgna przyjedzie autorka książek dla dzieci – Eliza Piotrowska.Spotkanie odbędzie się o godzinie 8.15  w sali multimedialnej biblioteki.
Podobnie od poniedziałku 11 maja  Filie zapraszają czytelników do aktywnego wypożyczania i czytania książek. W dalszym ciągu  dla dorosłych czytelników będą na upominki rozdawane  pamiątkowe filiżanki biblioteczne. Z kolei w środę 13 maja  bibliotekarze spotkają się z panem Wójtem Gminy Jackiem Czarneckim. Jeszcze tego samego dnia Biblioteka w Głuchowie organizuje spotkanie dla czytelników i mam z okazji ich Święta.
         Biblioteki to instytucje kultury, które na terenie gminy  działają od ponad 60 lat. Gminne biblioteki znajdują się w Zelgnie, Grzywnie, Głuchowie i Skąpem. Pracownicy tych instytucji chętnie i aktywnie wspierają lokalne organizacje, służą pomocą włączając się w organizacje imprez gminnych i lokalnych i w realizację wielu projektów, współpracują ze szkołami i przedszkolami, są miejscem spotkań mieszkańców. " - Rola bibliotekarza jest nieoceniona, bo z biegiem czasu bibliotekarz to już dzisiaj nie tylko osoba wypożyczająca książki, ale aktywny działacz kulturalny, inicjator działań w małych społecznościach i  animator życia na wsi, aktywnie współpracujący z Radą Sołecką, Radnym, Samorządem i mieszkańcami" - podkreśla rolę lokalną  pracowników bibliotek  Justyna Błaszczyk.
          Poza tym Biblioteki Gminne zmieniają powoli swoje oblicze.  " - Zupełnie nowe wnętrze posiada biblioteka w Grzywnie, a jak chcemy poczuć się wyjątkowo, to  zapraszam do Biblioteki w Zelgnie. Wnętrze tej biblioteki ma swoją „duszę”. Czytelników  może przenieść w odległe czasy.  Dawne Zelgno i jego mieszkańców możemy poznać z dużych „starych” fotografi" - dodaje Dyrektorka.
 

KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.