Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

WSPOMINAMY I CZCIMY

       W sobotę  2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 zmarł  papież  Polak, Jan Paweł II. W 10. rocznicę śmierci przypominamy te chwile. Jest w naszej gminie takie miejsce, które o Wielkim Polaku przypomina na co dzień. To Miejsce Pamięci Narodowej Kopiec "Ziemia Polaków" w Kończewicach. W tym miejscu krzyż i pamiątkowa tablica są symbolem pamięci  i hołdu mieszkańców Gminy Chełmża dla  papieża  Jana  Pawła II.
      10 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku, zmarł papież Jan Paweł II. Jego pontyfikat wywarł szczególny wpływ na losy świata, a postawa w obliczu cierpienia i choroby stała się źródłem nadziei dla milionów ludzi.
      Już podczas uroczystości pogrzebowych wierni wołali "Santo subito", czyli "Święty natychmiast". Kanonizacji Jana Pawła II dokonał papież Franciszek 27 kwietnia 2014 roku. Na uroczystości w Rzymie był obecny Benedykt XVI, który beatyfikował papieża Polaka w 2011 roku. Pontyfikat papieża Polaka był wyjątkowy ze względu na wymiar duchowy papieskiego nauczania, liczbę odbytych pielgrzymek oraz kanonizacji. Był to pierwszy od ponad 450 lat biskup Rzymu niepochodzący z Włoch.

KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.