Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

URZĘDNICY WYRUSZYLI DO SOŁECTW

         W bieżącym tygodniu Komisje Spisowe z  UG Chełmża wyruszyły w teren do sołectw, w których podczas ostatnich wyborów do Rad Sołeckich nastąpiła zmiana Sołtysa.  Celem pobytu urzędników w sołectwach jest dokonanie inwentaryzacji  majątku w obiektach świetlic wiejskich. Zinwentaryzowany majątek następnie przekazany zostaje nowym Sołtysom. Zmiana Sołtysa podczas tegorocznych wyborów nastąpiła w dziesięciu sołectwach i tam należało dokonać wspomnianych formalności. Sołtys będąc przewodniczącym Rady Sołeckiej odpowiada za powierzone mu mienie komunalne na terenie swojego sołectwa, w tym za świetlicę i jej wyposażenie. W inwentaryzacji zdawczo – odbiorczej uczestniczą  sołectwa: Brąchnówko, Głuchowo, Kuczwały, Świętosław , Zelgno, Drzonówko, Nawra, Parowa Falęcka, Pluskowęsy i Skąpe. Tak po przeprowadzonej inwentaryzacji i przekazaniu majątku w wyżej wymienionych sołectwach nowym Sołtyskom i Sołtysom, na dzień 25 marca br. zaplanowane zostało pierwsze wspólne spotkanie Sołtysów Gminy Chełmża po tegorocznych wyborach w sołectwach. Podczas spotkania każdy z Sołtysów otrzyma zaświadczenie o wyborze na sołtysa i legitymację. Poza tym, omówione zostaną sprawy związane z działalnością Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz  sprawy bieżące związane z działalnością Gminy w roku 2015. Podobne spotkanie na kolejny dzień 26.03. odbędą również nowo wybrane Rady Sołeckie, które wspomagają działalność Sołtysa. A sam Sołtys pełni funkcje reprezentacyjną oraz wykonawczą, a organem uchwałodawczym w sołectwie jest zebranie wiejskie.
KO

Na zdj.: Spis wyposażenia w świetlicy wiejskiej w Bocieniu. Udział w inwentaryzacji wzięli: Komisja Spisowa z UG - Stefania Trybuszewska i Katarzyna Orłowska oraz obecnie urzędująca pani Sołtys Świętosławia Joanna Rumińska i były Sołtys pan Marek Huzarski.
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.