Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

OPERETKOWE PRZEBOJE W PREZENCIE

GMINNY DZIEŃ KOBIET ZA NAMI

         "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Nie kochać w taką noc to grzech" czy  „Amigos para sempre” – m.in. te piosenki miały  okazję usłyszeć panie biorące udział w Gminnym Dniu Kobiet w Głuchowie. Koncert zgromadził liczne grono słuchaczek i miłośniczek  przebojów muzyki filmowej, rewiowej i operetkowej.  Zaprezentowane przeboje   łączy  jedno: wszystkie opowiadają o meandrach miłości. O radościach, rozterkach, bądź smutkach związanych z sercowymi namiętnościami. A na scenie w prawie  godzinnym koncercie wystąpili artyści muzycy: Mariusz Żelazek, Robert Rychlicki , Marcin Ziemka ( perkusja, kontrabast, fortepian) oraz soliści - Grażyna Nita i Dominik Sierzputowski. Do tak uroczystego koncertu, pełnego przeżyć  i doznań artystycznych z bukietem życzeń dla pań w tym wyjątkowym dniu dołączyli obecni panowie: organizator spotkania Wójt Jacek Czarnecki, Przewodniczący RG Chełmża Janusz Iwański, Radny Powiatu Toruńskiego Łukasz Kowalski, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP dh Franciszek Piróg i Dyrektor Gimnazjum w Głuchowie Wojciech Rosiński.  Tradycyjnie już swoją obecnością to doroczne święto pań w Gminie Chełmża zaszczycili również panowie: Poseł na Sejm RP Janusz Dzięcioł i ppłk Edward Kaniecki z toruńskiego CSAiU.
        Jednak Tegoroczny Dzień Kobiet w tym roku miał szczególne znaczenie. Dokładnie 25 lat temu została uchwalona ustawa o samorządzie terytorialnym, która przywróciła  władzę lokalną. Spowodowała ona rewolucyjne zmiany w każdej gminie i w całym kraju. Nasza gmina stała się odrębną, samodzielną wspólnotą samorządową, o czym zresztą wspomniał sam organizator spotkania Wójt Gminy Jacek Czarnecki. „-Przy okazji 8 marca tak historia chciała, że uchwalono piękną ustawę dla Małych Ojczyzn. Bez pań te nasze Małe Ojczyzny byłyby mizerne. Mam zaszczyt podziękować paniom za wspólną pracę na rzecz naszego samorządu” – powiedział do uczestniczek spotkania Wójt.  Mieszkanki gminy w większości, to aktywne osoby zrzeszone w wielu organizacjach społecznych, pracujące w Radach Sołeckich, w Radzie Gminy, w instytucjach i placówkach  gminnych, w samorządzie, którym sprawy gminy nie są na co dzień obojętne. Poza tym, na rzecz naszego samorządu pracują także panie, nie będące mieszkankami gminy, ale chętnie pomagające przy wielu wydarzeniach, inicjatywach i dzielące się ciekawymi pomysłami .”-Jesteście z nami aktywne, począwszy od sadzenia kwiatów, a kończąc na organizacji Dnia Dziecka i Dnia Seniora. Dziękuję Wam za to wspólne bycie razem, w tej wielkiej rodzinie” – kontynuował Wójt Czarnecki.
         To tegoroczne muzyczne wydarzenie  podsumowało w dalszej części  spotkanie pań i panów przy kawie i cieście.
          Nad organizacją i przebiegiem  spotkania czuwała Dyrektor  Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża Justyna Błaszczyk. Z kolei o przygotowanie i wystrój sali zadbało Gimnazjum w Głuchowie pod kier. p. Darii Bogdanowicz.
A poniżej fotograficzna relacja ze spotkania  z okazji Dnia Kobiet – Głuchowo, 07.03.2015 r.

KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.