Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

Koncert Noworoczny dedykowany mieszkańcom

ZAPROSZENIE

        Na dobry, kulturalny  początek Anno Domini 2015' Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki zaprasza  mieszkańców na uroczysty Koncert Noworoczny z udziałem ELENI, który odbędzie się już  06.01.2015 r. w Bazylice Kontkatedralnej w Chełmży. Rozpoczęcie koncertu godz. 19.00. Eleni zaśpiewa najpiękniejsze polskie kolędy, które od lat wykonuje we własnej interpretacji.
        Współorganizatorem  i gospodarzem wydarzenia jest Parafia  pw. Św. Mikołaja w Chełmży. Organizatorzy liczą, że Koncert  będzie posiadał niepowtarzalną, uroczystą atmosferę i jak zawsze ELENI swoim występem zachwyci publiczność.

         ELENI - jedna z najpopularniejszych w  Polsce piosenkarek. Urodziła się w 1956 roku w Bielawie koło Wrocławia. Z muzyką zetknęła się  w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu "Ballada". W 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych.
Pierwszą płytę długogrającą - "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. w następnych latach ukazały się jej kolejne płyty jak :  "Moja miłość" , "Buzuki disco", " Ty jak niebo, ja - jak obłok", "Lovers", "Grecja raz jeszcze", "Morze snu", "Muzyka Twoje imię ma", "Miłość jak wino", "Wakacyjny flirt" , "Moje Credo", "Nic miłości nie pokona" oraz "Kolędy Polskie". Za większość  wymienionych płyt Eleni otrzymała "Złote Płyty".
        Eleni posiada w swoim repertuarze wiele standardów światowych, a ponadto sama wylansowała i wyprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie utwory jak: "Do widzenia mój kochany", „Chcę kochać", "Za wszystkie noce", "Na miłość nie ma rady” czy  "Miłość jak wino" . Uhonorowana   tytułem "Królowej Polskiej Piosenki. W roku 1986 piosenkarka otrzymała bardzo prestiżową nagrodę "Victora".
Oprócz występów na większych krajowych scenach, Eleni śpiewała kilkakrotnie w Paryżu oraz Szwecji, stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. Obecnie Eleni występuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa. Aktualnie Eleni związana jest z firmą fonograficzną HELLENIC. W 2006, z okazji 30-lecia pracy artystycznej  Eleni wydała książkę „Nic miłości nie pokona”. Książka jest rozmową z o. Robertem Mirosławem Łukaszukiem z Biura Prasowego klasztoru jasnogórskiego o jej życiu, miłości, cierpieniu i rozmowach z Bogiem.
 

Na podst. materiałów źródłowych opr.
K.Orłowska

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.