Urząd Gminy Chełmża

W najbliższym czasie Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosi konkurs o dofinansowanie dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Konkurs będzie miał charakter zamknięty, koniec naboru wniosków wstępnie szacowany jest na koniec października 2008 roku. Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 8 milionów złotych.

By otrzymać dofinansowanie należy spełnić kilka warunków:
— przedsiębiorca niezależnie od liczby zatrudnianych osób i formy prawnej działalności;
— działalność zarejestrowana i prowadzona na terenie województwa kujawsko-pomorskiego:
— firma istnieje co najmniej 12 miesięcy.

Unijne wsparcie można przeznaczyć na projekty inwestycyjne mające na celu zwiększenie zdolności wytwórczych, produkcyjnych, usługowych przy jednoczesnym zwiększeniu zatrudnienia poprzez:
— nabycie nieruchomości przeznaczonej na działalność gospodarczą
— budowę, rozbudowę lub przebudowę budynków,
- unowocześnienie, zakup nowych lub używanych urządzeń lub maszyn (za wyjątkiem nie homologowanych środków transportu, których max prędkość wynosi powyżej 40 km/h).

W roku 2008 i 2009 przedsiębiorcy będą mogli pozyskać dofinansowanie także na: rozwój i promocję markowych produktów, ekologizację swojej działalności, informatyzację firmy i rozwój e-usług, wsparcie w zakresie dostosowywania do wymogów ochrony środowiska.

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.