Urząd Gminy Chełmża

Program rolnośrodowiskowy na lata 2007 - 2013 stanowi szczególnie atrakcyjną propozycję dla rolników posiadających użytki zielone. W roku 2008, wnioski od rolników będą przyjmowane w okresie od 15 marca do 15 maja, warto zatem spieszyć się z przekazaniem informacji potencjalnym zainteresowanym. W kolejnych latach także będzie można składać wnioski o przystąpienie do programu rolnośrodowiskowego, dlatego jeśli ktoś zainteresuje się tematem ale nie zdąży zgłosić się w tym roku, może śmiało startować w kolejnym. Kampania informacyjna, do uczestnictwa w której gorąco Was zachęcamy, służy ochronie tradycyjnego krajobrazu polskiej wsi, w tym zachowaniu łąk po których spacerują bociany.

W ulotce „Chrońmy przyrodę łąk i pastwisk" (a także w dodatkowej załączonej ulotce „Ochrona przyrody z zyskiem dla rolników") podaliśmy najważniejsze informacje dotyczące możliwości uzyskania dopłat rolnośrodowiskowych za utrzymanie użytków zielonych oraz wskazaliśmy do kogo zainteresowany rolnik powinien się zgłosić. Prosimy, przeczytajcie ulotkę i zadecydujcie w jaki sposób możecie rozpropagować zawarte w niej informacje wśród właścicieli łąk i pastwisk w Waszej okolicy. Podejmijcie takie kroki, które uznacie za stosowne i pasujące do lokalnej sytuacji.

Serdecznie pozdrawiam
Dorota Szulc-Guziak
Koordynator Programu Edukacyjnego „Bocian"
Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura"
ul. Podwale 75
50-449 Wrocław  

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.