Urząd Gminy Chełmża

INFORMACJA Z GMINNEGO  OŚRODKA  POMOCY  SPOŁECZNEJ

 

 

Toruńskie Centrum Caritas serdecznie zachęca osoby zainteresowane do korzystania z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego, znajdującego się w Przychodni Chełmżyńskiej S.C., ul. Kościuszki 4 w Chełmży. Głównym celem wypożyczenia sprzętu  jest pomoc w odzyskaniu maksymalnie pełnej sprawności osobom niepełnosprawnym.

Dzięki współfinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wypożyczenie powyższego sprzętu jest bezpłatne. W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość bezpłatnego dowiezienia sprzętu do pacjentów.

 

W wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego znajduje się następujący sprzęt rehabilitacyjny:

wózki inwalidzkie aktywne, tradycyjne, łóżka rehabilitacyjne ręczne i elektryczne, materace pneumatyczne, granulowane, piankowe, balkoniki, chodziki, kule, rowery stacjonarne stabilizatory, rotory, ortezy i wiele innych.

 

Aby wypożyczyć sprzęt należy włacić kaucję, która jest zwrotna, posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, przedstawić skierowanie od lekarza oraz dowód osobisty osoby, dla której jest  wypożyczony sprzęt.

 

GODZINY   OTWARCIA  WYPOŻYCZALNI

 

Poniedziałek  godz. 800 –1300
Wtorek   godz 1300 – 1800

Środa godz 800 –1300
Czwartek godz 800 –1300

 

Telefon kontaktowy - 696218948

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.