Urząd Gminy Chełmża

  • Imprezy i wydarzenia gminne    /   

DO ZALESIA ROWERAMI - AKCJA LATO ROZPOCZĘTA !

        Wyjątkowo atrakcyjnie wypadła  tegoroczna inauguracja sezonu turystycznego 2015’ w naszej gminie. Miejsce miało wiele ciekawych atrakcji, w tym między innymi występy lokalnych artystów, pokazy husarii, koncert Alicji Majewskiej, konkurs pojazdów wodnych, konkurs rowerowy, atrakcje dla dzieci.  Całość tegorocznego festynu  na „Powitanie Lata”  zainaugurowało  oficjalne otwarcie drogi rowerowej Toruń – Chełmża z odgałęzieniem do Kamionek Małych. Do ośrodka w Zalesiu w tym dniu zjechały rajdy rowerowe. Grupy rowerzystów  przybyły zarówno z Torunia, Chełmży, z obszaru gminy Chełmża i Gminy Łysomice. Specjalny  przejazd z VIP-ami z regionu po nowej drodze rowerowej z metą w Zalesiu wystartował  w samo południe z Chełmży spod miejskiego stadionu oraz z Kamionek Małych. Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej inauguracji sezonu turystycznego w Gminie Chełmża był  jubileusz 65 – lecia Polskiego Związku Wędkarskiego. Gościliśmy wędkarzy  z całej Polski.
       Liderem projektu budowy ścieżek rowerowych, jakie wybudowane zostały na obszarze gminy przy trasach wojewódzkich jest Powiat Toruński. Droga rowerowa Toruń – Grzywna - Chełmża z odgałęzieniem do Kamionek Małych jest  najdłuższą drogą rowerową w powiecie toruńskim. 36 kilometrów rowerowej trasy powstało w ramach partnerskiego projektu, którego celem była poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych, właśnie poprzez wybudowanie trzech  dróg rowerowych. Droga rowerowa łączy Toruń z Chełmżą, a dodatkowo posiada odgałęzienie do Kamionek Małych i prowadzi wprost do tamtejszego jeziora. Inwestycja współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej, a jej łączny koszt wyniósł  ponad 16 mln zł.
       Inwestycja powstała w partnerstwie samorządów: Województwo Kujawsko-Pomorskie, Powiat Toruński, Gmina Chełmża, Miasto Chełmża, Gmina Łysomice. Poniżej fotograficzna i filmowa relacja z wydarzenia.

http://wizja-ps.pl/czytaj-wszystko/otwarcie-drogi-rowerowej-torun-chelmza-piknik-powitanie-lata-zalesie/

KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.