Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

BAL NA STO….PAŃ !

II ZLOT Karnawałowy KGW Gminy Chełmża

        Reprezentacje aż piętnastu Kół Gospodyń Wiejskich  wzięły udział w  tegorocznym II Gminnym Zlocie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Chełmża ! Karnawał trwa, dlatego dobrej zabawy nie mogło zabraknąć. To dzięki naszym gospodyniom z KGW  ta coroczna  impreza jest kolorowa, wesoła i bardzo smaczna !
        Zabawa zabawą, ale też dobrze mieć wiedzę na temat jak się bronić w niebezpieczeństwie. Dlatego na początku spotkania panie  uczestniczyły w szybkiej lekcji samoobrony przeprowadzonej przez przedstawicieli Toruńskiego  Klubu  Karate Kyokushin. Po lekcji samoobrony przyszedł czas na zabawę towarzyską. Zabawy z muzyką i piosenkami podczas tego rodzaju spotkań zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony ich uczestniczek. Podczas zlotu odbył się konkurs „Jaka to piosenka”  o Nutkę Wójta Gminy Chełmża. Wspomniany konkurs piosenkami w swoim wykonaniu  uświetniła nasza lokalna wokalistka Natalia Majewska.  Nutka Wójta Gminy Chełmży trafiła  do  pań z Kiełbasina, które w odgadywaniu tytułów piosenek nie miały sobie równych. W dalszej części imprezy  chętne panie rozśpiewały się również podczas zorganizowanego karaoke. Chętnych do tej muzycznej zabawy  było wielu.
         Na  imprezie nie zabrakło panów. Towarzystwa naszym paniom dotrzymywali : Zastępca Wójta Kazimierz Bober, Radny Gminy i jednocześnie Sołtys Grzegorza Franciszek Piróg i miejscowy proboszcz parafii  ks. mjr rez. WP Marek Reimer, co nie było wcale łatwą sprawą sprostać tylu tancerkom. 

         Udział w  tegorocznym zlocie wzięły panie z KGW : Liznowo, Kuczwały, Głuchowo, Zajączkowo, Grzegorz, Nawra, Szerokopas, Kiełbasin, Zelgno, Dźwierzno,  Kończewice, Sławkowo, Drzonówko, KKA Odnowa z Bielczyn oraz KKA SZPILKI  z Kończewic. Organizatorkami   karnawałowego spotkania  było Koło Gospodyń Wiejskich z Grzegorza – które podjęło się organizacji w miejscowej świetlicy w Grzegorzu tej imprezy oraz Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża.
          Śmiało można mówić , że Koła Gospodyń Wiejskich to siła  Gminy Chełmża. Nie sposób zliczyć wspólnych imprez i inicjatyw zrealizowanych z udziałem członkiń tej organizacji. „ - Wszelkie inwestycje w Waszą działalność , w kapitał który posiadacie- kapitał ludzki, w projekty unijne, których byłyście uczestniczkami są jak najbardziej uzasadnione i nie zostały zmarnowane. Z roku na rok pokazujecie Panie, że warto z Wami działać i współpracować” – mówiła do uczestniczek zlotu szefowa Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża Justyna Błaszczyk . 
O oprawę muzyczną spotkania, oświetlenie i nagłośnienie sali zadbał pan Piotr Żubkowski.


K.Orłowska

Foto K.Orłowska

 

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.