Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

ARMIA WZYWA

        Jak co roku, w lutym br.  rozpoczyna się   kwalifikacja  wojskowa. Przed komisją lekarską stawią się osoby z  rocznika 1997 i ci wszyscy z roczników 1992-1997, którzy nie mają orzeczenia o zdolności do służby wojskowej lub byli czasowo niezdolni. Terminy wyznaczone dla naszej Gminy  Chełmża to 18,19 i 22.02.2016 r. , a dla kobiet 16.03.2016 r. Miejsce kwalifikacji,  to klub "KAMELEON" przy ul. Tuwima 9 w Toruniu. Każdy mieszkaniec naszej gminy objęty tym obowiązkiem otrzyma  wcześniej wezwanie na komisję kwalifikacyjną, która określi kategorię zdrowia i wręczy mu książeczkę wojskową. W razie nieobecności lub pobytu poza granicami kraju informacje o tym fakcie  należy składać u inspektora ds. wojskowych p. Edwarda Kanieckiego, UG Chełmża, ul. Paderewskiego 11.
       Prowadząca kwalifikację wojskowa komisja sprawdza, którzy młodzi ludzie są zdolni do pełnienia czynnej służby wojskowej. Mimo, że od 6 lat nie ma już zasadniczej służby wojskowej, to przeprowadzenie kwalifikacji jest obowiązkowe, aby móc określić odpowiednią kategorię zdolności do pełnienia ewentualnej służby.

KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.