Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

BEZPIECZNIE W FERIE

         Ferie zimowe tak bardzo wyczekiwane przez dzieci i młodzież są okresem, gdy trzeba zwrócić szczególną uwagę na zagadnienia bezpieczeństwa. Ferie rozpoczynają się, dlatego warto zwrócić uwagę na występujące w czasie zimy  szczególne zagrożenia życia i zdrowia związane z intensywnością zjawisk pogodowych. Należy zwracać uwagę na odpowiedni ubiór, chroniąc się zarówno przed wyziębieniem, odmrożeniami jak i przegrzaniem.
Szczególną uwagę należy zwrócić na oblodzone powierzchnie, które mogą być niebezpieczne podczas upadku.
Zabawy i sporty zimowe będą źródłem radości tylko wtedy, gdy ich uczestnicy zachowają zasady bezpieczeństwa.

         Jazda na łyżwach powinna odbywać się tylko na specjalnie przygotowanych ślizgawkach i lodowiskach. Nie wolno jeździć na łyżwach po zamarzniętych stawach, rzekach i jeziorach, gdyż nigdy nie można być pewnym trwałości takiej tafli lodowej. Zjazdy na sankach nie mogą odbywać się na górkach blisko ulic. Nawet zabawy ze śnieżkami wymagają ostrożności:  nie należy rzucać nimi w kierunku głowy i twarzy innych osób.
Trzeba także zwracać uwagę czy w kuli śniegowej nie ma kamienia lub twardych grud lodowych. Możemy w ten sposób zapobiec poważnym zranieniom.

         Zachowanie bezpieczeństwa to sprawa priorytetowa, ale warto również pamiętać o czerpaniu radości z wolnego czasu i zimowej aury. Nie warto zbyt długo siedzieć w domu przed komputerem lub telewizorem, bo zimowe spacery mają wiele uroku. Są również ważnym elementem zapobiegania chorobom.

Machalski Dionizy

  / Referat OSO /

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.