Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

AKCJA ZIMA na drogach w gminie

       Zgłoszenia dotyczące złych warunków na drogach  w pierwszej kolejności mieszkańcy powinni kierować do Sołtysów poszczególnych Sołectw, którzy następnie otrzymaną informację przekazują  koordynatorowi akcji zimowej na terenie Gminy Chełmża. Koordynacją akcji na terenie gminy zajmuje się Referat Planowania Inwestycji i Rozwoju. W sytuacjach wyjątkowych z narażeniem życia należy kontaktować się bezpośrednio z ogólnodostępnym  numerem 112.
        Drogi położone na terenie gminy dzielą się na drogi gminne i drogi wewnętrzne będące własnością gminy, a ich utrzymanie zależy od  natężenia ruchu i znaczenia, jakie spełniają w sieci komunikacyjnej gminy. Przyjęte zasady wykonywania usług zimowego utrzymania dróg w gminie są podporządkowane zapewnieniu przede wszystkim prawidłowego i bezpiecznego  funkcjonowania komunikacji szkolnej. Dlatego najwyższy standard utrzymania zimowego obowiązuje na drogach, na których odbywa się komunikacja autobusami szkolnymi i na drogach z lokalizacją ważnych obiektów użyteczności publicznej.  Odśnieżanie dróg gminnych w sezonie zimowym 2015/2016 będzie wykonywane przez firmę BIOS S.C. z Chełmży, firmie Handlowo – Usługowej ,,JOSEF’’ z Grzywny. Akcję swoim sprzętem wspiera również Zakład Usług Komunalnych WODKAN Sp. z o. o. z Nowej Chełmży.
       Koordynacją akcji na terenie gminy zajmuje się Referat Planowania Inwestycji i Rozwoju– Inspektor ds. zarządzania siecią drogową Łukasz Kowalski pod nr tel. 793-431-844 lub pod nr bezpośrednim do UG w Chełmży 609 799 468 lub 56/675 60-76– 78 wewnętrzny 45 czynny w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7.00 – 15.00, we wtorki 7.30 – 16.30 w piątki od 7.00 do 14.00. Pamiętajmy, że nie wszystkie drogi w gminie są własnością Gminy Chełmża. Przez obszar gminy przebiegają również drogi powiatowe, wojewódzkie i krajowa.
Wykaz telefonów do koordynatorów utrzymanie dróg:
•    powiatowych – koordynuje Powiatowy Zarząd Dróg w Toruniu tel. 56 / 66 44 775
•    wojewódzkich – koordynuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Toruniu tel. 56/66 44 035/037
•    drogi krajowej nr 91 – koordynuje Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i Autostrad Oddział Toruń tel. 56/658 40 60; 56/623 07 09; 696 629 830.
         Przypominamy także, że zgodnie z obowiązującym „Regulaminem utrzymaniem czystości i porządku na terenie Gminy Chełmża” – właściciele (zarządcy) nieruchomości mają obowiązek niezwłocznego oczyszczenia ze śniegu i lodu oraz usunięcia błota z chodników położonych bezpośrednio przy granicy swoich nieruchomości oraz innych części nieruchomości służących do użytku publicznego.
         W celu sprawnego i skutecznego  reagowania w akcji zimowej, poniżej udostępniamy mieszkańcom poszczególnych sołectw kontakty telefoniczne do ich sołtysów.
Ł. Kowalski
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.