Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

STALI SIĘ SŁUCHACZAMI UNIWERSYTETU

         W naszej gminie ruszył wczoraj Uniwersytet Trzeciego Wieku. Działalność tej placówki  przypieczętował  podpisany Akt Powołania przez Wójta Gminy Chełmża Jacka Czarneckiego i Dziekana UTW Cezarego Kościelaka. Po podpisaniu aktu nastąpiło złożenie ślubowania przez nowych słuchaczy Uniwersytetu i odsłuchano akademickie Gaudeamus. Filia obecnie liczy 39 uczestników , którym wczoraj wręczone zostały indeksy, dzieki którym  stali się oni pełnoprawnymi słuchaczami UTW. Rok akademicki zainaugurował wykład pt.” Zanieczyszczenia powietrza a zdrowie człowieka”.  Filia Uniwersytetu Trzeciego Wieku jaka została powołana jest propozycją dla seniorów nie tylko na spędzenie wolnego czasu, ale także na rozwój w różnych dziedzinach. To oferta dla osób,  którym kanapa i telewizor  nie wystarczają i dlatego zapragnęli indeksu UTW. " Liczę, że program zajęć jest na tyle atrakcyjny, że będziecie Państwo z wielkim zainteresowaniem  oczekiwać na kolejne spotkanie, bo tylko wówczas działalność powołanego Uniwersytetu będzie miała sens" - mówił do słuchaczy UTW z gminy Wójt Jacek Czarnecki. 
       Czego mogą spodziewać się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminie Chełmża ? W pierwszym semestrze odbędą oni cykl wykładów, których wysłuchają w  środy o godz. 17.30 w sali sesyjnej UG Chełmża. Poza tym organizatorzy UTW proponują chętnym słuchaczom udział także w ciekawych wyjazdach turystycznych zaplanowanych jeszcze w tym roku. Życzmy im systematyczności i wytrwałości w nauce !

Poniżej aktualna mapa  filii Regionalnej Sieci Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki.
 


K.Orłowska

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.