Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

ŚWIĘTO SENIORA Z AKADEMICKIM GAUDEAMUS

       Gminny Dzień Seniora i inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla seniorów z Gminy Chełmża -  to  wydarzenia, które  na pewno zdominują  jutrzejszy dzień w Gminie Chełmża.
      W spotkaniu w SP Kończewice udział weźmie prawie 300 seniorów z gminy. Doroczne dwa spotkania gminne seniorów tj. Majówka Seniorów i Gminny Dzień Seniora na stałe już wpisały się w kalendarz gminnych wydarzeń. Tegoroczne spotkanie, które rozpocznie się o godz. 13.00 nawiązywać będzie do listopadowych  rocznic  historycznych, o których przypomną podczas przygotowywanego programu słowno – muzycznego uczniowie klas mundurowych z Gimnazjum im. Bł. JUTY w Głuchowie. Seniorzy  odbędą  także tym razem muzyczną wędrówkę po znanych i lubianych pieśniach patriotycznych i piosenkach żołnierskich. Przy udziale kapeli TORUNIACY wspólnie zaśpiewają wybrane utwory. Poza tym, nie zabraknie rozmów towarzyskich przy kawie, cieście i muzyce biesiadnej.  Organizatorem spotkania jest Wójt Gminy Jacek Czarnecki,  a nad samym  przebiegiem spotkania czuwają zawsze pracownicy socjalni z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Gospodarzem wydarzenia jest SP im. ks. L.Poeplau w Kończewicach.
      Z kolei dokładnie o godz. 17.30 w Urzędzie Gminy Chełmża będzie miało miejsce   uroczyste podpisanie aktu powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku  WSG  w Chełmży  i odegrane zostanie akademickie Gaudeamus.  Indeksy w dniu jutrzejszym odbierze 38 słuchaczy Uniwersytetu, którzy są mieszkańcami Gminy Chełmża i zamierzają rozwijać swoje pasje i zainteresowania przy pomocy wykładowców uniwersyteckich. To uroczyste spotkanie  podsumuje wykład inauguracyjny  prof. dr inż. Cezary Kościelak   „Zanieczyszczenia powietrza a zdrowie człowieka”.

KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.