Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE !

         Straż Gminna w Chełmży z uwagi na zmianę czasu letniego na zimowy  zwraca się do mieszkańców Gminy Chełmża  z apelem o  używanie elementów odblaskowych (np. kamizelki, opaski odblaskowe) zarówno przez dzieci jak i osoby dorosłe. Osoba poruszająca się po zmroku bez elementów odblaskowych jest widoczna dopiero z odległości 20 metrów dla innych uczestników ruchu drogowego poza terenem zabudowanym. Używając odblasków zwiększamy naszą widoczność, a co za tym idzie na drodze możemy poczuć się bezpieczniej.
          O tym, że kamizelki odblaskowe poprawiają bezpieczeństwo poruszających się po drodze, nie trzeba było na pewno przekonywać pierwszaków z SP w Zelgnie. Każdy z uczniów  z radością zakłada dodatkowy element garderoby. Niech inni uczniowie i sami dorośli biorą z tych maluchów przykład.

         A co mówią przepisy?   Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym art.11 ust.4a: „Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.” Wykroczenie zagrożone karą 100 zł.
 

KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.