Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

LIDERKI KGW PO SZKOLENIU

        Liderki z poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich z gminy w dniu wczorajszym wzięły udział w szkoleniu dotyczącym funkcjonowania  Rabatu Rolniczego i  portalu mojeKGW.pl. Spotkanie miało miejsce w Bibliotece Samorządowej w Zelgnie.
        Wprowadzeniem do spotkania była  krótka prezentacja podsumowująca tegoroczną działalność Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Chełmża. Rok 2015 już niemalże na końcówce, dlatego warto było wspomnieć ciekawsze fakty i wydarzenia z działalności naszych KGW. Następnie panowie: Dyrektor Programu Rabat Rolniczy Jan Boczek  oraz  Bartłomiej Olesiński przedstawili istotę i korzyści programu RABAT ROLNICZY i inne ciekawostki związane z Ogólnopolskim Portalem Kół Gospodyń Wiejskich mojeKGW.pl (www.mojeKGW.pl).  Wraz z pojawieniem się portalu mojeKGW.pl wszyscy członkowie KGW oraz KR zyskują możliwość dokonywania zakupów po najniższych cenach w Polsce.
       Program Rabat Rolniczy jest programem  zamkniętym, stworzonym i dostępnym wyłącznie dla społeczności zrzeszonej w KGW i KR. Oferuje szeroką gamę produktów i usług w najlepszych cenach takich jak np. sprzęt AGD (np. lodówki, pralki, odkurzacze, roboty kuchenne), środki ochrony roślin,sprzęt rolniczy,artykuły sportowe (np. rowery, rolki czy meble do domu i ogrodu oraz wiele innych. Cała oferta dostępna jest pod adresem www.rabatrolniczy.pl
       Z kolei zapoznanie się pań z portalem mojeKGW.pl stwarza uczestniczkom spotkania możliwość  bezpłatnego tworzenia na tym portalu własnych  stron  internetowych dla KGW, co umożliwia dalej  pokazywanie i relacjonowanie bieżącej działalności KGW na forum ogólnopolskim.
       Na pewno bardzo ważnym elementem  spotkania były też prezentacje poszczególnych kół. Panie opowiadały o swojej działalności, dzieląc się swoimi doświadczeniami, pomysłami i tym samym inspirując inne grupy do działania. O dotychczasowej współpracy z KGW podczas spotkania mówiła także obecna Dyrektor CIK-u Justyna Błaszczyk. Koła Gospodyń Wiejskich  to uczestniczki wielu projektów realizowanych przez instytucję, ale także to bardzo chętne osoby do wielu bieżących inicjatyw kulturalnych mających miejsce w gminie. W spotkaniu uczestniczyli również : Zastępca Wójta Gminy Kazimierz Bober, Wiceprzewodnicząca RG Chełmża i Sołtys Zelgna Stanisława Stasieczek  i Kierownik Biblioteki Samorządowej w Zelgnie Jolanta Pawełczyk
         Szkolenie można uznać za  bardzo ciekawe. Spotkanie podsumował wspólny obiad w miejscowej świetlicy wiejskiej.  O smaczne ciasto  i pyszny obiad zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zelgnie. Powyższe spotkanie sfinansowane zostało przez Rabat Rolniczy Sp. z o.o.

PODZIĘKOWANIE


        Bardzo dziękuję paniom z Biblioteki Samorządowej w Zelgnie za udostępnienie i przygotowanie sali szkoleniowej na spotkanie. 

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Zelgna pragnę podziękować za przygotowanie i podanie poczęstunku dla uczestników zorganizowanego szkolenia. Pyszny smak przygotowanego domowego obiadu był dopełnieniem sympatycznej atmosfery, która towarzyszyła  spotkaniu.

K.Orłowska

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.