Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

Pracownia Orange – prace trwają….

          Prace remontowe w pomieszczeniach biblioteki  w Skąpem idą „pełną parą”.  Już wkrótce ,bo 30 października br. do miejscowej biblioteki przyjadą  sprzęty i wyposażenie Pracowni ORANGE. W skład wyposażenia wchodzą: trzy komputery stacjonarne wyposażone w system operacyjny wraz z niezbędnymi licencjami, telewizor LED 40 cali, konsola PLAY STATION 3 z dwoma sterownikami oraz dwoma grami na płytach CD, urządzenie wielofunkcyjne, trzy biurka białe, trzy kontenerki biurkowe pomarańczowe, dziesięć krzeseł pomarańczowych, stolik RTV biały, jeden stół biały, trzy zestawy półek białych,  szafka do konsoli gier pomarańczowa, kaseton podświetlany zamontowany na elewacji zewnętrznej pracowni z logotypem programu Pracownie Orange, tabliczki naścienne z logotypem programu Pracownie Orange oraz grafikami programu, farba magnetyczno-kredowa na ścianę. W pracowni bezpłatny dostęp do Internetu będzie w okresie 24 miesięcy. W ramach programu biblioteka otrzyma także środki na zakup paneli podłogowych - 70 m2.
           Obecnie trwają prace remontowe w lokalu- szpachlowanie i malowanie pomieszczenia w kolory wyznaczone przez Fundację Orange czyli pomarańczowy i biały. Na ścianie będzie również wymalowana czarna  tablica magnetyczna z użyciem specjalnej farby. W bibliotece zostały przeniesione i powiększone drzwi wejściowe do lokalu. Aranżacja biblioteki będzie zupełnie nowa i odmieniona. Oprócz sprzętu jaki Biblioteka otrzyma od Fundacji Orange, zakupione zostaną nowe białe regały książkowe. Biblioteka stanie się   przestronnym, jasnym, nowoczesnym miejscem otwartym nie tylko dla mieszkańców Skąpego, ale i z całej gminy. Będzie to  miejsce rozwijające  cyfrowe kompetencje użytkowników oraz miejsce spotkań.
           Obecna metamorfoza biblioteki w Skąpem to  pomyślny wynik udziału  biblioteki w Skąpem w ogólnopolskim  programie PRACOWNIE ORANGE. Oprócz sprzętów i wsparcia merytorycznego i technicznego opiekun nowopowstałej pracowni -  pracownik biblioteki   weźmie  udział w szkoleniach wzmacniających kompetencje liderskie i organizacyjne. W motywowaniu do działania pomoże także system grywalizacji, angażując opiekunów podobnych pracowni do dzielenia się pomysłami, do podejmowania wyzwań, za które zyskają punkty i nagrody dla całej pracowni.  Liderzy projektu  ze Skąpego wezmą udział w szkoleniu już 6 i 7 listopada w Warszawie.
Zmiany modernizacyjne jakie w ostatnim czasie przechodzi biblioteka w Skapem to jedno. Z kolei  według przesłanek i wywiadów oraz posiadanych dokumentów biblioteka w roku bieżącym  obchodzi swoje urodziny- 60 lecie istnienia. Jest to doniosła i ważna rocznica dla tak małej instytucji kultury na wsi jaką jest biblioteka.
          Otwarcie nowej Pracowni ORANGE  oraz biblioteki w nowej odsłonie w połączeniu z tegorocznym  jubileuszem będzie zapewne uroczystym i doniosłym wydarzeniem dla miejscowości Skąpe jak i samej gminy, na które już wkrótce zaprosimy .
           A poniżej zdjęcia Filii Biblioteki Samorządowej  w Skąpem jak wyglądały jeje pomieszczenia  jeszcze do niedawna i jak wygląda na chwilę obecną. A jaka będzie wkrótce ?  To  już niebawem.

Justyna Błaszczyk
Dyrektor Biblioteki Samorządowej w Zelgnie

  • Dotychczasowe pomieszczenia biblioteki - jeszcze przed...
  • Dotychczasowe pomieszczenia biblioteki - jeszcze przed...
  • Biblioteka w trakcie prowadzonego remontu.
  • Pomieszczenie biblioteki  w trakcie prowadzonego remontu.

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.