Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

Latawce poszybują nad MIRAKOWEM

        Święto Latawca jest imprezą, która cieszy się zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Co roku na imprezę  przybywa stałe grono  miłośników napędzanych wiatrem konstrukcji. Święto Latawca odbędzie się już w najbliższą  niedzielę 20 września w Mirakowie ( teren za pałacem). Rozpoczęcie pokazów godz. 15.00.
         Latawce bywają  różnokolorowe, w kształcie ryby, motyla, smoka lub Chińczyka, o dowolnej konstrukcji płaskiej lub skrzynkowej. Bo takie mogą być latawce. W programie święta: konkurs na najlepszy latawiec, pokazy modeli samolotowych, paralotnie, wspólne puszczanie latawców, atrakcje dla najmłodszych, poczęstunek i zabawa integracyjna przy ognisku.
        Latawce mogą zgłaszać rodziny, drużyny i osoby indywidualne. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są  pod numerem telefonu: 501 737 486 lub bezpośrednio przed konkursem. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Przy ocenie latawców pod uwagę będą brane: pomysłowość konstrukcji, kolorystyka latawca, wysokość lotu latawca, współpraca rodziny, drużyny puszczającej latawiec i samodzielne jego wykonanie .

      Imprezę organizują: Stowarzyszenie HORYZONT przy Gimnazjum w Pluskowęsach, Radna Gminy Chełmża Magdalena Kopik i Koło Gospodyń Wiejskich w Mirakowie.   Imprezę współfinansuje Samorząd Gminy Chełmża.
 

KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.