Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

POLSKIE KWIATY DLA ROLNIKÓW Z REGIONU

      Gminny zespół wokalny  POLSKIE KWIATY  wystąpił  na scenie  tegorocznych  dożynek wojewódzkich w Kowalewie Pomorskim. Mimo chłodu i deszczu, repertuar POLSKICH KWIATÓW  rozgrzał  i zachęcił do zabawy uczestników tego rolniczego święta.  Barwne stroje, znane i lubiane polskie utwory w wykonaniu zespołu wpisały się w klimat święta i nadały mu wyjątkowej oprawy. W repertuarze znalazły się pieśni tradycyjne, ludowe i znane przyśpiewki. Między innymi można było usłyszeć Lipkę, Jestem sobie chłopak młody czy To i hola.
       Polskim Kwiatom  podczas koncertu towarzyszyła ekipa sympatyków i to nie tylko z naszej  gminy, co jest ogromny dowodem sympatii dla tego zespołu. Koncert można uznać za bardzo udany, a nam mieszkańcom gminy pozostaje być tylko dumnym z takiej  inicjatywy.
A inicjatywa ta przypomnijmy, że  w gminie zrodziła się dzięki środkom unijnym, które w 2014 roku na jej rozwój pozyskało Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. Zespół obecnie liczy 37 osób plus zespół muzyczny. Zespół prowadzą państwo Teresa i Marek Pużanowscy – muzycy i nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem. Zespół prowadzony jest w ramach działalności CIK Gminy Chełmża, a jego pomysłodawczynią i założycielką jest Justyna Błaszczyk – Dyrektor CIK.
        Poniżej migawki foto z pobytu Polskich Kwiatów i ich sympatyków na dożynkach wojewódzkich w Kowalewie Pomorskim w dniu 06.09.2015’ ( przygotowania zespołu do koncertu i sam koncert).
KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.