Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

Rowerem przez Gminę Chełmża

       Gmina Chełmża w dniu 25 września br.  zostanie  uhonorowana prestiżowym certyfikatem w ogólnopolskim konkursie „Gmina przyjazna rowerzystom”. Infrastruktura, która  ułatwia przemieszczanie się rowerzystom po obszarze gminy to 25,27   km dróg rowerowych, 146 km wytyczonych szlaków rowerowych  i  miejsca postojowe.
Celem Konkursu jest uhonorowanie gmin sprzyjających turystyce rowerowej poprzez: zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów zarówno mieszkańców jak i turystów odwiedzających oraz  prezentacja działań związanych z  inwestycjami w infrastrukturę turystyczną, promocją w postaci wydanych map, przewodników, informacji na stronach gmin i innych portalach oraz popularyzacją turystyki rowerowej poprzez organizację cyklicznych imprez dla wszystkich zainteresowanych tą formą turystyki.
       Samorząd Gminy Chełmża poza tym, że inwestuje w infrastrukturę drogową to jednocześnie   finansuje i wspiera organizacyjnie imprezy adresowane do rowerzystów. Wśród nich to przede wszystkim coroczne festyny wakacyjne nad jeziorem Chełmżyńskim, wycieczki rowerowe mieszkańców gminy istniejącymi szlakami i drogami rowerowymi realizowane w ramach  projektów w zakresie sportu i czynnej rekreacji. To wszystko ma na celu wzrost popularyzacji ruchu i turystyki rowerowej.
       Tegoroczne Jury konkursu zwróciło uwagę na wysoki poziom gmin zgłoszonych do konkursu. Wiele zgłoszeń przygotowanych zostało bardzo rzetelnie, z bogatą dokumentacją zdjęciowo-filmową. Wykazami szlaków rowerowych i ścieżek rowerowych. Powstają coraz ciekawsze inicjatywy adresowane do mieszkańców i turystów. Zwracano uwagę na dostarczone materiały promocyjne, w tym mapy rowerowe, aplikacje mobilne, atlasy rowerowe i inne.
Certyfikat „Gmina Przyjazna Rowerzystom” przedstawiciele Gminy Chełmża odbiorą dokładnie  25 września podczas Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike Expo.  Otrzymany certyfikat upoważniać będzie samorząd  do posługiwania się tytułem „Gmina przyjazna rowerzystom". Nagrodą główną będzie parking rowerowy dopasowany do charakteru gminnej infrastruktury dla rowerzystów. Nagrodami dodatkowymi będą między innymi vouczery na zakup wybranych stojaków rowerowych i promocja w mediach.
        A jak zamierzamy  świętować udany sukces w konkursie „ Gmina Przyjazna Rowerzystom”? Grupa rowerzystów  z gminy planuje  03 października br. przetrzeć Czerwony Szlak Rowerowy. Uczestnicy wyruszą  z Zalesia w kierunku Torunia -  Fortu IV.

      W roku bieżącym mija 10 lat jak funkcjonuje Czerwony Szlak Rowerowy, który rozpoczyna się przy Forcie IV, przy skrzyżowaniu ul. Mlecznej i Chrobrego. Stamtąd jedziemy przez Zakrzewko, Morczyny, Mirakowo, Tylice, aż do mety nad Jeziorem Chełmżyńskim w Zalesiu. Trasa liczy niecałe 20 km, a jej pokonanie zajmuje dwie godziny. W roku bieżącym szlak został odnowiony. 

KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.