Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

PODSUMOWALI TEGOROCZNE ZBIORY

       Miniona sobota upłynęła w Kiełbasinie pod znakiem rolniczych tradycji, pięknych wieńców, dobrej zabawy i pysznego jadła. Sołectwo zorganizowało bardzo udane wspólne "Święto Plonów" Gminy Chełmża – Dożynki  2015.
        Kiełbasin -  ta niewielka wieś w gminie Chełmża,  która podjęła się organizacji tej uroczystości, zdecydowanie stanęła na wysokości zadania i zafundowała mieszkańcom Gminy Chełmża niezwykle udane obchody tegorocznego  "Święta Plonów". Wieś, którą "zarządza" sołtys Ewa Kasprzak, przywitała dożynkowych gości żniwnymi dekoracjami oraz bogatym w atrakcje programem obchodów. Dopisała też pogoda. Ostatnia sobota sierpnia upłynęła wszystkim pod znakiem dużej ilości słońca i bezchmurnego nieba. Dlatego zabawa dożynkowa  trwała niemal do białego rana.
      Główne obchody dożynkowe zainaugurowała uroczysta msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Biskupa Andrzeja Suskiego. Jednak jeszcze przed mszą, przez wieś przemaszerował tradycyjny barwny korowód, w którym delegacje z poszczególnych sołectw zaprezentowały przybyłej  publiczności efekty swojej kilkutygodniowej pracy - potężne wieńce i ozdoby dożynkowe  oraz pięknie wypieczone chleby z tegorocznej mąki. Po mszy dziękczynnej Starostowie : Ewa Kasprzak i Wojciech Kaźmierczak oraz Wicestarostowie: Katarzyna Oliwa i Marek Sawicki  przekazali  Wójtowi Gminy Jackowi Czarneckiemu  chleb z tegorocznych plonów, który później został rozczęstowany wśród uczestników uroczystości.
       W programie tegorocznych dożynek nie zabrakło tradycyjnego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i ozdobę dożynkową.  Na imprezie nie zabrakło też stoisk promocyjnych i konsumpcyjnych z lokalnymi produktami. 
W ramach dożynkowych obchodów już po raz czternasty przeprowadzona została przez Gazetę Gminy Chełmża KURENDA loteria fantowa, w której jak zawsze do wygrania były atrakcyjne nagrody z rowerami włącznie. Dochód z loterii trafi na konto Gminnego Funduszu Stypendialnego im. Jacka Luntkowskiego. Natomiast  w konkursie siłowym wyłonieni zostali: najsilniejszy rolnik i najsilniejsza rolniczka, którzy w nagrodę otrzymali rowery ufundowane przez sponsorów imprezy. Na dożynkowej scenie z kolei  było wiele atrakcji muzycznych - wystąpiły na niej zespoły gminne  "Polskie Kwiaty " oraz "Niezapominajki". Odpowiedni klimat uroczystości nadała również oprawa muzyczna w wykonaniu Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej w Chełmży. Publiczność nieźle ubawiła się podczas kabaretowego spotkania z Zochą Gwizdek. Jednak największe emocje muzyczne wśród publiczności  wzbudził  koncert gwiazdy wieczoru – ANDRE, który pod sceną zgromadził tłumy sympatyków muzyki disco polo. Przez cały czas trwania imprezy  dostępne były  stoiska z konsumpcją przygotowaną przez gospodarzy tegorocznego Święta Plonów,  a wieczorem przyszła pora na zabawę taneczną przy akompaniamencie zespołu „KLIP". Rozbawieni  uczestnicy "Święta Plonów" znakomicie bawili się do bladego świtu.

KO

           Organizatorzy: Wójt Gminy Chełmża Jacek Czarnecki, Dyrektor Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża Justyna Błaszczyk i Przewodnicząca Społecznego Komitetu Dożynkowego w Kiełbasinie Ewa Kasprzak  pragną złożyć podziękowania sponsorom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tegorocznego Święta Plonów - Dożynek Gminnych – Kiełbasin 2015’.

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.